Bu haber kez okundu.

İbrahim Kalın: Müttefiklerimiz destek olmalı
İbrahim Kalın 'terörle mücadele' ana başlıklı yazısında, ''DAEŞ terörüne karşı verilen savaşı destekleyen Türkiye'nin PKK ve FETÖ'ye karşı mücadelesinde dostlarından ve müttefiklerinden destek beklemekte haklı. Türkiye'ye destek vermeleri kendi yararlarınadır. Türkiye'nin güvenliği, onların güvenliğinin anahtarıdır. Hipermodernite ve küreselleşmenin öğrettiği en önemli şeylerden biri herkesin güvende olmadan hiç kimsenin güvende olmadığıdır.''

İbrahim Kalın, FETÖ'cülerin Türkiye'de büyük ölçüde etkisiz hale getirildiğini fakat daha yapılacak çok iş olduğunu vurguladı. Kalın konuyla ilgili yazısında  ''Ülkede nasıl yok olduklarını gören Gülenciler şu an yurtdışında Türkiye aleyhine karalama kampanyaları yürütmek için tüm güçlerini kullanıyor. Türkiye'nin, Avrupa, ABD, Ortadoğu, Afrika, Asya ve dünyanın geri kalanındaki dostları ve müttefikleri, bu tür kampanyalara karşı uyanık olmalı ve gülenist kültün karanlık yönüne dikkat etmeli.'' ifadelerini kullandı.

İbrahim Kalın, PKK'nın temel kaygısının terörist bir örgüt olarak varlığını meşrulaştırmak olduğunu da yazdı. İbrahim Kalın kaleme aldığı yazısında PKK ile ilgili olarak, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok kez çözüm sürecinin beklemede olduğunu, ilerlemesinin tek yolunun PKK'nın silahlarını bırakması olduğunu duyurdu. Görünen o ki; PKK'nın temel kaygısı, kürt meselesini çözmek değil, PKK kendi gündemini, Türkiye'deki kürt vatandaşların gündemi gibi sunuyor. Bu kesinlikle doğru değildir. Bizim ayrım yapmadan Türk ve Kürtleri öldüren bir PKK sorunumuz var.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×