Bu haber kez okundu.

İçişleri Bakanı Soylu'dan terör örgütlerine açık tehdit

Adana Valiliği dün bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında 2 kişiyi şehit verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırıya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Terör örgütlerine yönelik mücadelede kararlılık vurgusunu bir kez daha yapan Soylu ''iki insanımız şehit oldu'' diyerek ''bu insanların kanının yerde kalmayacağını bilmenizi isterim'' ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bakan Soylu'nun terör örgütlerine açık tehdit niteliğinde olan sözleri şöyle; ''Bu iki insanımızın kanının yerde kalmayacağını bilmenizi  isterim. Bu cümleyi bilerek söylüyorum. Milletimizin birliği ve beraberliği,  ülkemizin bölünmez bütünlüğünün kararlılığı, teröre karşı olan o birleştirici  anlayışı aynı istikamette devam edecektir" dedi.

Suleyman Soylu Adana

Türkiye üzerinde oynanan oyunları ve bu oyunları kimlerin oynadığının bilindiğini de vurgulayan Soylu açıklamasında, ''Bu ülkenin huzurunu bozamazsınız ve başaramazsınız.'' diyerek hiç kimsenin yaşanan olaylar karşısında endişe duymamasını istedi. Soylu, ''Güvenlik kuvvetlerimiz; bir taraftan polisimiz, bir taraftan jandarmamız, bir taraftan korucumuz, bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları Türkiye'nin her noktasının güvenli ve huzur dolu bir şekilde olabilmesi için yoğun bir gayret ortaya koymaktadır." dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×