Bu haber kez okundu.

İçişleri Bakanlığı 28 belediyeye kayyum atadı
Alınan bilgiye göre Mardin'in Dargeçit, Derik, Mazıdağı ve Nusaybin İlçeleri başta olmak üzere 28 belediyeye kayyum atandı. Atamalardan 24'ü HDP, 3'ü AK Parti, 1'i MHP'li belediyeye yapıldı. Hakkari, Batman, Şırnak ve Diyarbakır'da da bazı belediyelere yapılan kayyum atamaları sonrasında bu ilçelerdeki güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı.

İçişleri Bakanlığı, terör örgütleri PKK-KCK ve FETÖ'ye destek verdikleri gerekçesiyle yürütülen soruşturmalar sonucunda görevden alınan 28 belediye başkanı yerine KHK gereği 28 kişiyi kayyum olarak atadı. Bu kişiler bu sabah saat 09.00'dan itibaren resmen görevlerine başladı. Kayyum atanan belediyelerde olası korsan gösterilere karşı güvenlik güçlerinin beklediği bildirildi.

Kayyum atanan belediyeler ve görevlendirilen isimler şöyle;

Batman İl Belediyesi: Ertuğrul Şeref Aksoy
Hakkari İl Belediyesi: Cüneyt Epçim
Adana Pozantı İlçe Belediyesi: Mahmut Sami Baysal
Ağrı Diyadin: Mekan Çeviren
Batman Beşiri: Mustafa Maslak
Batman Gercüş: Ünal Koç
Diyarbakır Silvan: Murat Kütük
Diyarbakır Sur: Bilal Özkan
Erzurum Aşkale: Şenol Polat
Erzurum Hınıs: Bülent Ay
Giresun Çamoluk: Musa Varıcı
Iğdır Tuzluca: İbrahim Civalek
Konya Ilgın: Mehmet Karahan
Mardin Dargeçit: Mehmet Yaşar Yeşiltaş
Mardin Derik: Muhammed Fatih Safitürk
Mardin Mazıdağı: Halit Benek
Mardin Nusaybin: Ergün Baysal
Muş Bulanık: Ömer Şahin
Siirt Eruh: Murtaza Dayanç
Şanlıurfa Suruç: Tarık Açıkgöz
Şırnak Cizre: Ahmet Adanur
Şırnak Silopi: Savaş Konak
Van Edremit: İbrahim Özkan
Van Erciş: Mehmet Şirin Yaşar
Van İpekyolu: Önder Can
Van Özalp: Serdar Karal
Iğdır Hoşhaber Beldesi: Bilgehan Karanfil

GÖREVLENDİRMELERİN TEMEL AMACI

Belediyelere kayyum atanmasının temel amacı terör örgütlerinin belediyelerin kaynaklarını engellemek. Daha önce hendek sürecinde teröristler belediyelerin iş makinelerini ve kaynaklarını kullanarak hendek kazıp millete tuzak kurmuşlardı ve bomba taşımışlardı. Bir yandan da FETÖ'ye kaynak aktarmaya çalışan belediye başkanları olabilir ki bu sadece PKK ve KCK için değil de FETÖ içinde kayyum atanan belediyeler var. 24 belediyeye PKK-KCK yapılanması kapsamında kanal 4'ü de FETÖ'ye destek olan belediyelere kayyum ataması yapıldı. Teröre finansman ve destek sağlayan diğer belediyelere de yeni görevlendirmelerin yapılması bekleniyor.

KAYNAKLAR MİLLETE AKACAK

İçişlerinden yapılan açıklamada milletin iradesine darbe vurulmadığı aksine milletin kaynaklarının terör örgütleri tarafından kullanılmasının önüne geçildiği vurgulandı. Milletin verdiği vergilerin milli iradeyi gasp ederek terör örgütlerine aktarıldığını vurgulayan bakanlık vatandaşların verdikleri vergilerin hiç kimsenin kötüye kullanmaya hakkı olmadığını ve bu nedenle 28 belediyeye kayyum ataması yapıldığı belirtildi. İçişleri açıklamasında, ''kaynaklar terör örgütlerine değil millete akacak'' denildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×