Bu haber kez okundu.

İdam cezası geliyor mu? Başbakan açıkladı!
İDAM GELİYOR! AK Parti grup toplantısında partililere seslenen Başbakan Binali Yıldırım, idam cezasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin idam cezası yönündeki açıklamalarından da bahsettiği grup toplantısında ''İdam meselesi bir anayasa meselesidir'' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, idam cezasının eğer halk isterse mutlaka getirileceğini ifade ettiği konuşmasında, ''Diğer partilerle bir mutabakat sağlanırsa, milletin umumi arzusu olan sınırlandırılmış bir düzenleme yapılabilir. Bu 15 Temmuz darbe girişiminde gündeme geldi. Bunların cezasız kalmaması isteniyor. Bunun gibi alçak girişimlerin bir daha olmaması isteniyor. Bu feryada kulak tıkayacak değiliz. Bunu tek başımıza yapamayacağımızın ve bu düzenlemenin geriye doğru işlememeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. Sayın Bahçeli'nin düşüncesini dikkate alıp anayasa teklifimizi bu yönde yapacağız." dedi.

DEVLET BAHÇELİ'DEN İDAM ÇIKIŞI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında idam cezasına ilişkin açıklamada bulundu. Bahçeli, AK Parti'nin idam teklifinde uzlaşma olması durumunda destek vereceklerini söylediği konuşmasında, idamın toplumsal bir talep olduğunu ifade etti. Devlet Bahçeli, ''İdama bakışımız net ve bellidir. MHP, İmralı canisinin asılması konusunda tavrını gösterirken, karşımızda oluşan gökyüzü koalisyonu tavrını belli etmiştir. Madem idam cezasına ihtiyaç vardır, madem milletimiz bunu istemektedir; o halde bahaneye, kaçak güreşmeye, fuzuli konuşmaya gerek yoktur. AK Parti hazırsa MHP dünden hazırdır.'' dedi.

CUMHURBAŞKANI: 'ONAYLARIM'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idam cezası ile ilgili düşüncesini her fırsatta dile getiriyor. Başbakan Binali Yıldırım ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bugünkü parti grup toplantılarında yaptığı açıklamalar da hükümetin vatan hainlerinin idamla yargılanmasına sıcak baktığını gösteriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından her konuşmasında 'Meclis'te idam kararı alınırsa bana geldiğinde hiç düşünmeden onaylarım' söylemini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×