Bu haber kez okundu.

İlker Başbuğ'un Twitter'da paylaştığı 5 Ağustos mesajı
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, tam 3 yıl önce bugün yani 5 Ağustos 2013 tarihinde Ergenekon davasında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Başbuğ bugün aradan geçen 3 yıllık zamandan sonra kendi el yazısıyla yazdığı bir notu Twitter hesabından paylaştı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Twitter'dan paylaştığı not, ''Bugün 5 Ağustos 2016. Önemli bir gün'' diye başlıyor. Notun devamında ise ''Mahkeme başkanı, üyeleri ve savcısı şimdi cezaevinde. Yaptıklarının hesabını verecekler'' ifadesi dikkati çekiyor.İlker Başbuğ'un Twitter'da yayımladığı el yazılı mesajın tam metni şöyle;

''Bugün 5 Ağustos 2016. Önemli bir gün.

95 yıl önce; 5 Ağustos 1921'de TBMM, Mustafa Kemal Paşa'ya ''Başkomutanlık'' görevini verdi. Üç ay süre ile; Mustafa Kemal TBMM'nin sahip olduğu meşru yetkileri fiilen kullanabilecekdi.

Ne gariptir ki veya kasıtlı olarak seçilerek, yine bir 5 Ağustos günü; 2013'de ''Türk Milleti'' adına yargılama yaptığını utanmadan söyleyen bir ''Cemaat'' mahkemesi, TSK'ne iki yıl komuta eden bir komutana ''müebbet hapis'' cezası verdi. 

Allah'ın adaleti bu dünyada da gerçekleşebiliyormuş. Mahkeme Başkanı, üyeleri ve savcısı şimdi cezaevinde. Yaptıklarının hesabını verecekler.
''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×