Bu haber kez okundu.

Sinema portalı IMDb, tüm dünyadaki internet kullanıcılarının filmler, diziler ve oyuncular hakkındaki bilgileri edinmek için sıklıkla ziyaret ettikleri çevrimiçi bir veritabanı olarak tanımlanıyor. Ancak bu portal son zamanlarda yaptığı skandal paylaşımlarla gündeme gelmeye devam ediyor. IMDb, ''Reis'' filminin tanıtım sayfasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ''Diktatör'' ifadesini kullandı.İnternet tabanlı film portalı IMDb, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatının anlatıldığı ''Reis'' filminin tanıtım sayfasında ''Diktatör'' kelimesini kullanarak yeni bir skandala daha imza attı. Türk kullanıcılardan yoğun tepkiler alan portal, bu tepkiler ve eleştirilere üzerine tanıtımdaki o kelimeyi ''politikacı'' olarak değiştirdi.IMDb, filmin ilk yayınlanan tanıtım metninde, ''2014'ten bu yana Türkiye'nin başkanı olan Türk diktatör Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatıyor'' ifadelerini kullanmıştı. Eleştiriler üzerine portal bu ifade ''Türk politikacı Recep Tayyip Erdoğan'' olarak değiştirildi.

Sinema otoritelerinin bağımsız ve tarafsız olarak nitelendirdikleri IMDb, dün yaptığı küstah paylaşım nedeniyle yeniden sorgulanmaya başladı. Peki sizce IMDb gerçekten tarafsız bir portal mı? Yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

REİS FİLMİNİN KONUSU

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği 'Reis'' filmi Adnan Menderes'in idam edilmesinin haberiyle başlıyor ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukluğundan belediye başkanlığına kadar geçen sürede yaşanan olayları sinemaya aktarıyor. Bir dönem hikayesi olarak niteleyebileceğimiz filmde ayrıca Erdoğan'ın gençliği de ele alınıyor. Reis filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı Reha Beyoğlu, eşi Emine Erdoğan'ı ise Özlem Balcı canlandırıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×