Bu haber kez okundu.

İsrail Büyükelçiliği'ne girmeye çalışan saldırgan vuruldu
İsrail Büyükelçiliği binasına girmek isteyen 2 kişi etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçleri büyükelçilik çevresinde güvenlik tedbirlerini artırırken, olayın nasıl gerçekleştiği ve bir terör saldırısı mı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Olayla ilgili önümüzdeki saatlerde hem valilik hem de Emniyet kaynaklarından bilgi verilmesi bekleniyor. Silah seslerinin duyulduğu büyükelçilik önünde 2'den birinin bacağından vurularak etkisiz hale getirildiği bildirildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan saldırganın tedavisinin ardından ifadesi alınacağı öğrenildi.

ÇALIŞANLAR GÜVENLİ NOKTADA

İsrail Büyükelçiliği'de kriz anlarına dair bir plan söz konusu. Elçilikte de bu plan uygulanmaya başlandı. Çalışanlar güvenlikli bir noktaya alındı. Ardından da güvenlik güçleri kriz anlarında yapacağı refleksi göstermeye başladı. İsrail Büyükelçiliği'ndeki çalışanlar şu anda güvenli bir noktada bulunuyorlar.

Çok sayıda polis ekibi ile ambulansların sevk edildiği olay yerinde bulunan ve saldırgana ait olduğu iddia edilen çanta ise çağırılan bomba imha uzmanları tarafından inceleniyor.

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği önünde meydana gelen saldırı girişimiyle ilgili olarak İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan bir açıklama yapıldı. Bakanlık sözcüsü, çalışanların güvende olduğunu ve saldırganın elçilik binasına girmeden vurularak etkisiz hale getirildiğini belirtti.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; İsrail Büyükelçiliği önünde vurulan kişi Osman Nuri Çalışkan, örgüt bağlantısı yok. Üzerinde çakı olduğunu belirlenen saldırganın akli dengesinin ise yerinde olmadığı bildirildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×