Bu haber kez okundu.

İstanbul Adliyeleri'nde büyük FETÖ operasyonu başladı

İstanbul Çağlayan Adliyesi başta olmak üzere Bakırköy ve Gaziosmanpaşa Adliyeleri'nde büyük bir FETÖ operasyonu başlatıldı. Sabah saatlerinde İstanbul'daki 3 adliyeye eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda polis ekipleri adliyelere giriş ve çıkışları kapattı. Alınan bilgiye göre İstanbul'daki 3 adliyede görevli personelden 173'ü hakkında yakalama ve gözaltı kararı bulunuyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla haftanın ilk iş günü mesainin başladığı 08:30'da çok sayıda sivil polis de adliyeye giriş yaptı. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı, Bakırköy ve Gaziosmanpaşa adliyelerinde başlatılan FETÖ operasyonu kapsamında polis ekiplerinin adliye personellerinin odalarında arama yaptığı belirtildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturmalar kapsamında HSYK adli ve idari yargıda görevli hakimler ile savcıları açığa almıştı. Açığa alınan hakim ve savcılardan bazıları ise mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Açığa alınan hakim ve savcı isim listesi hakkında daha önceden yaptığımı habere giderek, tutuklanan hakim ve savcı isim listesi ile görevden alınan hakim ve savcı isim listesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Öte yandan HYSK geçtiğimiz günlerde adli ve idari yargıda görevli 648 hakim ve savcı hakkında açığa alma kararı verdi. HSYK tarafından açığa alınan 648 hakim ve savcının isimlerini gözaltına alınan hakim ve savcı isim listesi bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×