Bu haber kez okundu.

İstanbul Boğazı kapatıldı şehir hatları vapur seferleri iptal

İSTANBUL Boğazı gemi geçişlerine kapatılırken, şehir hatları vapur seferleri de görüşün kısıtlı olması nedeniyle iptal edildi. Kıyı Emniyet Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, boğazdaki görüşün kısıtlı olduğu ve bu nedenle gemi geçişlerinin çift yönlü olarak askıya alındığı ifade edildi.

Marmara Bölgesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da kara, hava ve deniz ulaşımı güçlükle sürdürülüyor. Bazı bölgelerdeki yollar kar nedeniyle kapalı ve özel aracıyla trafiğe çıkan sürücüler zor anlar yaşıyor. TEM ve E-5 trafiğinde zaman zaman tıkanmalar yaşanırken, trafik bu sabah saatlerinde durma noktasına geldi. Öte yandan hava ulaşımı sağlayan havayolu şirketleri de ardı ardına sefer iptalleri açıklaması yapmaya başladı. Türk Hava Yolları (THY) bugün itibariyle 277 seferi iptal ettiğini duyurdu. Ayrıca deniz ulaşımı da yapılamıyor. İstanbul Boğazı'nın görüş mesafesinin kısıtlı olması nedeniyle çift yönlü gemi trafiğine kapatılmasından sonra tüm şehir hatları vapur seferlerinin de iptal edildiği duyuruldu.

ŞEHİR HATLARI SEFERLERİ İPTAL

Şehit hatlarından yapılan duyuruda, olumsuz hava koşulları nedeniyle Eminönü - Kadıköy, Beşiktaş - Kadıköy ve Eminönü - Üsküdar vapur seferlerinin durdurulduğu kaydedildi. İBB Şehir Hatları internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Değerli yolcularımız, EMİNÖNÜ-KADIKÖY, BEŞİKTAŞ-KADIKÖY, EMİNÖNÜ-ÜSKÜDAR, EMİNÖNÜ-ADALAR,KARAKÖY-KADIKÖY, ÜSKÜDAR-EYÜP ve UZUN BOĞAZ TURU seferlerimiz hava muhalefeti nedeniyle yapılamamaktadır.'' denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×