Bu haber kez okundu.

İstanbul elektrik kesintisi olan yerlere elektrikler geldi mi?

İstanbul'daki elektrik kesintisi nedeniyle vatandaşlar isyanda! İstanbul'un birçok ilçesinde elektrik yok ve ne zaman geleceği merak ediliyor. 29 Aralık yani bugün meydana gelen İstanbul elektrik kesintisi ile ilgili olarak bakanlık, BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik arızası, İGDAŞ ise doğalgaz kombilerine yönelik birer açıklama yaptı. Avrupa Yakası'nda Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Bahçelievler, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp ilçelerine elektrik verilemezken aynı sorun Anadolu Yakası'nda da yaşanıyor. Peki İstanbul'da elektrikler neden yok, ne zaman gelecek?

İSTANBUL'DA ELEKTRİK NEDEN KESİK?

Bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul genelinde büyük bir enerji sıkıntısı yaşanmaya başladı. Bunun nedeni ise ilerleyen saatlerde ortaya çıktı. İstanbul'daki kötü hava koşulları ve fırtına nedeniyle elektriklerin gittiği öğrenildi. Öte yandan hava şartlarından doları ulusal elektrik şebekesinden yeterli enerjinin alınmadığı belirtildi. Vatandaşlar ise kesinti üzerine elektrik arıza telefon numalarını arayarak BEDAŞ ve AYEDAŞ'ın hatlarını kilitledi. 

Enerji Bakanlığı İstanbul elektrik kesintisi açıklaması

ENERJİ BAKANLIĞI'NDAN ELEKTRİK KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından İstanbul elektrik kesintisi ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık açıklamasında etkili olan aşırı yağışların ve fırtınanın enerji iletim hatlarında geçici arızalar oluşturduğunu, bu nedenle elektrik verilemediğini ve arızanın giderilmesi için çalışmaların yapıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ''Özellikle, Marmara Bölgesi'nin kuzeyindeki yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle, iletim hatlarında meydana gelen arıza sonucu Adapazarı, Kocaeli, İstanbul illerimizde saat 14.20'den itibaren elektrikte kesintiler yaşanmaktadır.'' denilerek, kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için yoğun çaba harcandığı kaydedildi.

İstanbul elektrik kesintisi BEDAŞ son dakika açıklaması

BEDAŞ: ULUSAL ELEKTRİK ŞEBEKESİ ARIZALI

İstanbul'un Avrupa Yakası'na elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.'den de bakanlığın yaptığı açıklamaya benzer bir duyuru yapıldı. BEDAŞ, hava şartları nedeni ile ulusal elektrik şebekesinde arıza meydana geldiğini ve yeteri kadar elektrik alınamadığını bildirdi. Açıklamada, elektrik kesintisinden Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Bahçelievler ve Eyüp ilçelerinin etkilendiği belirtilirken, "Ulusal elektrik şebekesinden enerji gelene kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır." denildi.

AYEDAŞ İstanbul elektrik kesintisi

AYEDAŞ'TAN DA AÇIKLAMA YAPILDI

Öte yandan İstanbul'un Anadolu Yakası'na elektrik dağıtım hizmeti veren AYEDAŞ'tan da bir açıklama geldi. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.'den yapılan açıklamada, saat 15.00'ten sonra ulusal şebeke sisteminde kaynaklı elektrik kesintilerinin yaşandığı ve kesintinin etkilediği bölgelere vatandaşların mağdur olmamaları için tüm kaynakların seferber edildiği duyuruldu.

İGDAŞ doğalgaz uyarısı

İGDAŞ'DAN DOĞALGAZ UYARISI

İstanbul'a doğalgaz dağıtımı sağlayan İGDAŞ'dan yapılan açıklamada ise elektrik kesintilerini nedeniyle yanmayan doğalgaz kombileri ile ilgili, ''DİKKAT! Değerli abonemiz, tesisatlarınızın arızalanmaması için elektrik kesintisi süresince kombinizi kapalı durumda tutunuz. Ocağınızı elektriğiniz kesik olsa da kullanabilirsiniz.'' açıklaması yapıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×