Bu haber kez okundu.

İstanbul Valiliği: Kar nedeniyle okullar yarın da tatil edildi

İSTANBUL'da yarın da okullar tatil edildi. Vali Vasip Şahin son dakika kar tatili açıklamasında kar yağışının devam etmesi beklendiğinden 11 Ocak Çarşamba günü de okullarda kar tatili ilan edildiğini açıkladı.

İstanbul genelinde hafta sonundan bu yana devam eden yoğun kar yağışı etkisini dün gece kaybetmişti. Bugün öğlen saatlerinden itibaren yeniden etkili olmaya başlayan yağışların akşam saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor. AKOM'dan alınan bilgiye göre, akşam lodos yönünden rüzgarlar görüleceği belirtilirken hava sıcaklıklarının da bir kaç derece artacağı bildirildi. Yarın ve Perşembe günü ise İstanbul'da karla karışık yağmur yağacağı tahmin edilmekte. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında eksi 3 derece olacağı belirtilen kentte yarın 0 derece perşembe günü de 3 derece hava sıcaklığı yaşanacak. Gündüz sıcaklığının ise 7 dereceye çıkabileceği belirtiliyor. 

İSTANBUL'DA OKULLAR YARIN DA TATİL EDİLDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin Twitter'dan yaptığı açıklamada, kentte beklenen kar yağışı sebebi ile öğrencilerin ulaşım güvenliği bakımından eğitim ve öğretime Çarşamba günü de ara verildiğini açıkladı. İstanbul Valiliği internet sitesinden yapılan kar tatili açıklamasında; ''Yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklenmektedir. Bu nedenle, meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açtığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak 2017 Çarşamba) ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaktır'' denildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı günlerdir hayatı olumsuz etkiliyor. Vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih etmeleri yönünde ardı arkasına yapılan uyarılar sonucu araç sahipleri trafiğe çıkmazken, karayollarında trafik yoğunluğu yüzde 30 seviyelerine düşmüş durumda. Peki önümüzdeki 5 gün boyunca İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?

iSTANBUL HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesindeki İstanbul hava durumu tahmin verilerine göre İstanbul'da 11 Ocak Çarşamba günü karla karışık yağmur bekleniyor. Perşembe günü de devam edecek olan karla karışık yağmur, 12 Ocak Cuma günü yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak. Cumartesi ise az bulutlu bir havanın gözlemleneceği kentte Pazar günü yağmur bekleniyor. İstanbul'da yarın en düşük hava sıcaklığı 0 derece, en yüksek ise 5 derece olacak. Hava sıcaklıkları günden güne artmaya devam edecek.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bölge genelinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar , zirai faaliyetler vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZLERDE FIRTINA: Batı Karadenizde rüzgarın öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; yarın ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Marmara; rüzgarın günün ilk saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×