Bu haber kez okundu.

İstanbul Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi'ne bombalı saldırı
İstanbul Yenibosna'daki 75. Yıl Polis Merkezi'nin hemen karşısında büyük bir patlama oldu. İlk bilgilere göre saldırının bomba yüklü bir araçla ya da bomba yerleştirilmiş motosikletle yapıldığı yönünde.

Resmi kaynaklardan henüz bir açıklama yapılmazken, saldırının karakola ve polislere yönelik olduğu tahmin ediliyor. Patlama sonrası olay bölgede büyük panik yaşanırken polis ekiplerinin ve çok sayıda ambulansın sevk edildiği bildirildi. Bölgeden gelen bilgilere göre patlama sonrasında çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi.

PATLAMANIN OLDUĞU YER

İstanbul Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi'nde patlama oldu

Patlamanın büyük bir gürültüyle olması ise bu saldırının bomba yüklü bir araçla yapıldığı ihtimalini de güçlendiriyor. Bugüne kadar pek çok saldırıya hedef olan 75. Yıl Polis Karakolu özellikle DHKP-C terör örgütünün hedefindeki bir merkez olarak biliniyor. Patlamanın olduğu nokta direk karakolunun önü olduğu için akıllara bombalı saldırının polislere yönelik olduğu düşüncesini getiriyor.

YARALILAR VAR

İlk bilgilere göre patlamada, 1'i ağır 5 kişinin yaralandığı belirtildi. Patlamanın şiddeti nedeniye çevredeki binalarda ve araçlarda hasar oluştu. Olayda can kaybının veya daha fazla yaralının olup olmadığı henüz bilinmiyor.

İKİNCİ BOMBA İHTİMALİ İÇİN ÖNLEM

Patlama bölgesine gelen polisler, ikinci bir patlama ihtimaline karşı güvenlik koridoru oluşturdu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×