Bu haber kez okundu.

İşte Atilla Taş için istenen ceza

FETÖ'nün medya yapılanması davasında tahliyelerine karar verildikten sonra "darbe girişimi" soruşturmasında gözaltına alınan aralarında Atilla Taş ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 13 şüpheli hakkında ''Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs'' ve ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs'' suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle iddianame hazırlandı.

ATİLLA TAŞ KİMDİR?

4 Şubat 1975 yılında dünyaya gelen Atilla Taş aslen Ceyhan, Adanalıdır. Asıl mesleiği Türk pop müzik şarkıcısı, sunucu ve oyuncudur. 

İlkokul eğitimini Ceyhan'da alan Atilla Taş Lise eğitimi için İstanbul'a gelmiştir.

İstanbul'a geldiği yıllarda yoksulluk içinde bir hayat süren Taş, Erol Köse ile tesadüfen tanışmış Ham Çökelek adlı şarkıyı çıkarmıştır.

İlk albümünü 1998 senesinde tamamlayan Atilla Taş, bu albümü Kırmızılım adı ile piyasaya sürmüştür.

Kariyeri boyunca şarkıcılık ve sunuculuk yapan Taş son dönemde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiştir.

Son olarak 2016 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştır.

Atilla Taş'ın çıkardığı albümler

1998  yılında Kırmızılım Erol Köse Prodüksiyon'u desteği ile albümünü çıkarmıştır
2000 yılında  Emmilenyum - Erol Köse Prodüksiyon'u desteği ile albümünü çıkarmıştır
2001 yılında Pembeli Erol Köse Prodüksiyon'u desteği ile albümünü çıkarmıştır
2004 yılında Kınalı Kuzum Erol Köse Prodüksiyon'u desteği ile albümünü çıkarmıştır
2007 yılında Bir Atilla Taş Albümü Seyhan Müzik desteği ile albümünü çıkarmıştır
2009 yılında Çikolata - Mayıs Seyhan Müzik desteği ile albümünü çıkarmıştır

Gökçe Fırat Çulhaoğlu Kimdir?

Ulusal Parti ve Türk Solu dergisinin kurucusu, yazar Gökçe Fırat Çulhaoğlu kimdir?

Gökçe Fırat Çulhaoğlu, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Memur bir aileden gelen Çulhaoğlu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kalkınma Ekonomisi’nde başladığı yüksek lisansını ise tez aşamasını tamamlayamadığı için yarım bıraktı.

ULUSAL PARTİ’Yİ KURDU

Gökçe Fırat Çulhaoğlu, 16 Mart 2010’da Ulusal Parti’yi kurarak partinin genel başkanı oldu. 2011’de genel seçimlere katılamayan parti, İstanbul 3. Bölgeden Cafer Özsoy, İzmir 1. Bölgeden Tuncer Sümer, Balıkesir'den Serap Yeşiltuna ve Mersin'den Hasan Pektekin'i bağımsız aday yaparak seçime katıldı.

TUTUKLANDI

Daha önce Ergenekon’un en provakatif sözcülüğünü yapan, F Tipi Cezaevlerini desteklediğini açıklayan ve Cemaat'e yakınlığı konuşulan Çulhaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehdit içeren video yayınlaması üzerine 31 Mayıs 2015'te İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tutuklandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×