Bu haber kez okundu.

İtalya'da yürütülen soruşturmaya takipsizlik kararı çıktı
Bilal Erdoğan'ın kara para aklıyor iddiaları ile ilgili İtalya'da başlatılan soruşturma dosyası, bir kanunsuzluk olmadığı gerekçesiyle kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 2015 yılında Johns Hopkins Üniversitesi'nin Bolonyo'daki merkezine doktora eğitimi görmek için kayıt yaptırdı. Bu işlemden bir süre sonra hakkında karalama kampanyası başlatıldı. Erdoğan hakkında kara para aklıyor iddiası ile suç duyurusunda bulunuldu. Bunun üzerine İtalya makamları soruşturma başlattı.

İTALYA'DAKİ KUMPAS SORUŞTURMASI ÇÖKTÜ

Bilal Erdoğan'ın Bolonya'daki avukatı Giovanni Trombini, müvekkili hakkında açılan soruşturmanın asılsız suçlamalara dayandığını söyledi. Trombini, soruşturmanın temelsiz iddialara dayandığını ve Erdoğan'ın tüm mali hareketlerinin şeffaf ve yasal olduğunu savunsa da özellikle FETÖ terör örgütü bu soruşturma üzerinden hem Türkiye'de hem de Avrupa'da algı operasyonları yaptı. 

BİLAL ERDOĞAN'A İFTİRA ATTILAR

FETÖ medyası Erdoğan ailesini karalamaya çalıştı. Ancak diğer kumpaslarda olduğu gibi bu soruşturma da boş çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği o iftira dolu süreçle ilgili incelemeler tamamlandı. Bolonya savcılığı Bilal Erdoğan'ın kara para akladığına dair tek bir delilin bile olmadığını tespit etti. Bu tespitin ardından önemli bir karar alındı.

Savcılık, Bilal Erdoğan hakkındaki soruşturmayı takipsizlik kararı vererek kapattı. Böylece Bilal Erdoğan'ın suçsuz olduğu da kanıtlanmış oldu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×