Bu haber kez okundu.

Jandarma'da açığa alınan askeri personelin 419'u subay!
Açığa alınan jandarma personeli isim listesi henüz açıklanmadı. Resmi açıklama geldiğinde sizlere aktaracağız. Jandarma Genel Komutanlığı'nda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında son dakika açığa alma haberi geldi. İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Jandarma'dan FETÖ'yle bağlantılı olduklarından şüphelenilen bin 218 askeri personel görevden uzaklaştırıldı.

3 Kasım'da ihraç edilen (açığa alınan) Jandarma personelinden 419'u subay, 604'ü astsubay, 158'i uzman erbaş ve 9'unun da memur olduğu açıklandı. Açığa alınan askeri personel hakkındaki soruşturmaların tamamlanmasının ardından, FETÖ terör örgütü ile irtibatlı oldukları tespit edilenler yeni KHK ile ihraç edilecekler.

15 Temmuz'dan sonra Jandarma Genel Komutanlığından ilk etapta aralarında generallerin de bulunduğu 1196 kişi atıldı. Geçen hafta İçişleri Bakanlığı ikinci ihraç kararına imza attı ve 153 personelin daha devletle ilişiği kesildi. Son yapılan ihraçla birlikte Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edilen personel isimleri sayısı 2567'ye ulaştı.

3 Kasım Jandarma Genel Komutanlığı Görevden Alınan Personel isim listesi

KAMUDA FETÖ TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamuda FETÖ temizliği devam etti. Son açıklama İçişleri Bakanlığı'ndan geldi. Jandarma Genel Komutanlığı'nda 1218 personelin daha devletle ilişiği kalmadı. İçişleri Bakanlığı FETÖ ile bağlantısı tespit edilen ve şüphe duyulanlarla ilgili çalışmalarına devam etti. Bakanlıktan yapılan açıklamada Jandarma Genel Komutanlığından FETÖ irtibatı değerlendirilen bin 218 kişi devletten uzaklaştırıldı. Son ihraç kararında 419'u subay, 604'ü astsubay, 158'i uzman jandarma çavuş, 28'i uzman erbaş ve 9'u memurun İçişleri Bakanlığı ve Jandarma ile ilişiği kesildi.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×