Bu haber kez okundu.

Kadir Demirel neden öldürüldü Kadir Demirel Kimdir?

14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni olan Kadir Demirel Başakşehirdeki evinde ölü bulundu. Yeni Akit gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini yürüten Kadir Demirel hayatını kaybetti. Demirel'in damadı tarafından bıçaklandığı öne sürülüyor.Peki Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel Kimdir detaylar haberimizde.

KADİR DEMİREL NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ

Kadir Demirel'in damadı tarafından bıçaklandığı öne sürülüyor. Ancak ajanslara son dakika haber olarak düşen haberler henüz netlik kazanmadı.

KADİR DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Niğde’de doğan Kadir Demirel ilkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde  okudu. Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti. 

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×