Bu haber kez okundu.

Kadir Topbaş'tan İstanbul İçin "Sağanak Yağış" Uyarısı Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbulluları 'sağanak yağış' konusunda uyardı. Topbaş, Meteorolojinin bilgilerini atıfta bulunarak  "Afet boyutundaki  sağanakların önüne geçmek çok kolay değil. Bu bakımda bize düşen görevleri  yapıyoruz ama vatandaşlarımızı da teyakkuz halinde olmaları konusunda  uyarıyoruz." dedi.

"GEZEGENİMİZİ DOĞRU KULLANMIYORUZ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin  Ataköy - Basın Ekspres - İkitelli Metro hattı için kazı yapacak TBM'lerin kaynak programında konuşan Kadir Topbaş, dünyada küresel ekolojik kıyametten bahsedildiğini, 7,5 milyar insanın gezegenimizi doğru bir şekile kullanmadığına vurgu yaparak, ilkimlerde ciddi değişimler gerçekleştiğini ve bu durumun sadece ülkemizde olmadığını söyledi.

"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İSTABULLULAR TEYAKKUZDA OLSUNLAR"

Uzmanların belirttiği saatlerde vatandaşların dışarıya çıkmaması gerektiğini işaret eden Topbaş, İstanbul'da iki kez büyük sağanak görüldüğünü hatırlattı. İşlerinin başında olduklarına vurgu yapan Kadir Topbaş, "Meteorolojinin verdiği bilgilere göre, önümüzdeki hafta veya gelecekteki zaman  dilimi içerisinde yine aşırı yağışlar gelebilir. Belediye olarak dere ıslah  çalışmalarına yoğun şekilde devam etmekteyiz. Daha önce problemlerin yaşandığı  Cendere Deresi'nde, ıslah ettiğimizden beri artık taşkınlar ve buna bağlı  sorunlar yaşanmıyor." dedi.

Anahtar Kelimeler:
İSTANBUL HAVA DURUMU
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×