Bu haber kez okundu.

Kalp krizi geçiren Yaşar Büyükanıt bugün taburcu edildi

Genelkurmay 25. Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın kalp krizi geçirdiği haberi 7 Mart haberleri gündemine düşmüştü. Kalp ritmi bozukluğu nedeniyle, Abdülhamit Hastanesi (eski GATA) yoğun bakımında tedaviye alınan Büyükanıt'ın sağlık durumunun ciddi olduğu bildirilmişti. 

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt, eşinin sağlık durumuyla ilgili şunları söylemişti: ''Herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Bugünkü yürüyüşünü de yaptı. Dışarıdayken, aniden terlemeye başladı. Hastaneye götürdük, doktorlar bu tür rahatsızlıkların olabileceğini söyledi. Bu gece yoğun bakımda kalacak. Yarın normal odaya çıkarılacak. Bunu hiç beklemiyorduk. Ben de şu an hastanedeyim''

YAŞAR BÜYÜKANIT SAAT 10.30'DA TABURCU OLDU

Kalp ritmi bozukluğu sebebiyle hastanede tedaviye alınan eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, bugün saat 10.30 sıralarında taburcu edildi. Sağlık durumunun iyi olduğu görülen Büyükanıt, tekerlekli sandalye üzerinde aracına götürüldü.

MEHMET YAŞAR BÜYÜKANIT KİMDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 25. Genelkurmay Başkanı. 1959 yılında Erzincan Askerî Lisesi'nden 1961 yılında da Kara Harp Okulu'ndan mezun oldu.1963 yılında Piyade Okulu'nu bitirdi. 1983-1986 yılları arasında Kuleli Askerî Lisesi Komutanlığı, 1986-1988 yılları arasında da Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanlığı yaptı. 1992 yılında tümgeneralliğe terfi ederek, bu rütbede Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği ve 3 yıl süreyle Kara Harp Okulu Komutanlığı görevlerini yürüttü. 1996 yılında korgeneral, 2000 yılında da orgeneral oldu. 2004 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atandı. Yaşar Büyükanıt, 31 Temmuz 2006 günü Genelkurmay Başkanlığı'na atandı. 30 Ağustos 2008 tarihinde emekli oluncaya kadar görev yaptı. Büyükanıt, Filiz Büyükanıt'la evli ve bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.Kendi döneminde, 2007 cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesindeki Genel kurmay internet sitesinden yayınlanan 27 Nisan Genelkurmay Başkanlığı Basın Açıklaması nedeni ile uzun süre gündemde kalmış, açıklama, medya tarafından e-muhtıra olarak adlandırılmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×