Bu haber kez okundu.

Kamudan ihraç edilenlerin sayısı 70 bini aştı!

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında bugüne kadar devlet kurumlarından binlerce personel atıldı. İhraçlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı kurumlarda yapıldı. Peki 15 Temmuz'dan beri kamudan kaç kişi ihraç edildi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bugün yaptığı açıklamada, FETÖ soruşturmaları sonucunda terör örgütüyle bağlantılı oldukları tespit edilen 70 bin 784 kişinin ihraç edildiğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, ayrıca kamudan atılanlar nedeniyle oluşan personel açığının kapatılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini ve 2017 yılında 60 bin kişinin kamu kurumlarında istihdam edileceğini vurgulayarak en çok personel alımının Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Emniyet'te olacağını belirtti.

BUGÜN 1218 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

İçişleri Bakanlığınca Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki FETÖ yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 3 Kasım 2016 Perşembe günü 419'u subay olmak üzere bin 218 personelin görevden alındığı açıklandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×