Bu haber kez okundu.

Kılıçdaroğlu: Allah'ın verdiği bir canımız var, o da feda olsun
CHP konvoyuna yapılan silahlı saldırı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayına bağlanarak, yaşananlara ilişkin değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Allah'ın verdiği bir canımız var, o da feda olsun." dedi.

KILIÇDAROĞLU: ''ENDİŞELENMEYİN, BEN İYİYİM''

Artvin'de bir terör eylemi ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, sağlık durumunun iyi olduğunu ''Benim için endişelenmeyin, ben iyiyim'' diyerek açıkladı. Kimsenin kaygılanmasına gerek olmadığını söyleyen CHP lideri, ''Arkadaşlarımızla birlikte çatışma bölgesinden çıktık şu an güvenli bölgedeyim.'' dedi.

TERÖR EYLEMLERİ BİZLERİ YILDIRAMAZ

Terör eylemlerinin kendilerini yıldıramayacağını ve kararlarından asla dönmeyeceklerini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, ''Biz ülkemizi seviyoruz. Bu tür terör eylemleri bizi yıldırmaz. Bu kararlılığı göstereceğiz.'' diyerek İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonla arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini ilettiklerini ve bundan dolayı da kendilerine teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

ALLAH'IN VERDİĞİ BİR CANIMIZ VAR, O DA FEDA OLSUN

Artvin Ardanuç ilçesi yakınlarında terör saldırısına uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu, bu tür olaylar karşısında geri adım atılmasının söz konusu olamayacağını vurgulayarak, ''Bir terör eylemiyle karşı karşıya kalındı. Keşke ülkemizde terör olmasa. Allah'ın verdiği bir canımız var, o da feda olsun. Bir şehidimiz olduğu haberini aldık. Araçta uzun süre bekledik. Bu tür olaylarda geri adım atmamız söz konusu olamaz." dedi.

GENEL BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU: ALLAH’IN VERDİĞİ BİR CAN VAR, O DA BU MEMLEKET, ÜLKE, MİLLET İÇİN FEDA OLSUN

''Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. O nedenle ben programıma aynen devam edeceğim." dedi.

"Terör saldırı gerçekleşti" diye programlarını yarıda kesmenin doğru olmayacağını düşündüklerini ve rutin programlarını sürdüreceklerini ifade eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Teröre pabuç bırakmamak lazım. Allah’ın verdiği bir can var, o da bu memleket, ülke, millet için feda olsun. Biz, orada çatışmanın ortasında kaldık ama bir üzücü haber aldık, ’Bir şehidimizin olduğu’ söyleniyor. Bu gerçekten beni çok üzdü. Bu ülke, güzel bir ülke, hele Şavşat çok güzel bir yer. Böyle bir bölgede, Türkiye’de terörün olmasını asla istemiyoruz ve kabul etmiyoruz. Dolayısıyla teröre karşı hepimizin ortak mücadele etmesi lazım, sen, ben ayrımı yapmadan. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir ama teröre karşı ortak mücadele etmek hepimizin görevidir. Bizi yıldıramaz, yıldırmamalıdır. O nedenle de ben programıma aynen devam edeceğim. Bizim bu tür olaylar karşısında geri adım atmamız zaten söz konusu olamaz. Olayların üzerine gideceğiz. Bu ülke terörden temizleninceye kadar hep birlikte mücadele etme kararlılığındayız."

Kaynak: CHP.ORG.TR
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×