Bu haber kez okundu.

Kilis saldırı altında, Vatan saldırı altında!
Kilis'in önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Kilis Barosu, Kilis Sanayi ve Ticaret Odası, Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ile Kilis Organize Sanayi Odası Başkanlığı'nın ortak imzalarının bulunduğu bir bildiri yayınlayarak, gazete ilanı verdiler.

Kilis'teki vatandaşların adeta feryadı olarak görülen ilanda, "Çaba harcadığınızı biliyoruz ama acele edin, ölüyoruz" ve ''Kilis Saldırı altında. Vatan saldırı altında'' ifadeleri dikkat çekiyor.

Cumhurbaşkanı'ndan Genel Kurmay Başkanı'na, İçişleri Bakanı'ndan Milli Savunma Bakanı'na kadar devletin tüm kademesindeki yöneticilere açık çağrı yapılan ilanda şöyle deniyor:

"Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın TBMM Başkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza, Sayın Milli Savunma Bakanımıza, Sayın Genelkurmay Başkanımıza ve Yüce Türk Milletine Açık Çağrı;

#KiliseSESver

Evlerimize roketler düşüyor. Üzerimize şarapnel yağıyor. Evimizde öldürülüyoruz, Sokakta öldürülüyoruz.

Biz, haberlerde alt yazı, iki haber arasında bir kare değiliz ! Magazin programlarının arasına sıkıştırılmayı kabul etmiyoruz.

Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Can güvenliği istiyoruz. Yaralarımız sarılsın istiyoruz. Devletimize bağlıyız. Devletimizin korumasını ve şafkatini istiyoruz.

Sesimizi duyun. Sesimize ses verin. Unutmadığınızı, çaba harcadığınızı biliyoruz.

Ama acele edin. Ölüyoruz...

Kilis Saldırı altında. Vatan saldırı altında
"

BİLDİRİDE İMZASI OLANLAR

''Kilise Ses Ver'' başlığı ile devlete açık bir çağrıda bulunulan bildirinin altında Baro Başkanı Av. H. Muammer Fazlıağaoğlu, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ömer Sevengül ile Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Kanar'ın imzaları yer alıyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×