Bu haber kez okundu.

KPSS 2017/1 Tercih Sonuçları Açıklandı http://www.osym.gov.tr

KPSS 2017/1 tercih sonuçları biraz önce açıklandı . 3 Temmuz'da sona eren tercih başvurularının sonuçları ÖSYM resmi internet sayfasından açıklandı.Sonuçlara ÖSYM 'nin http://www.osym.gov.tr sayfasından ulaşabilirsiniz. KPSS 2017/1 tercih sonuçları ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Detaylar abchaber.com'da

ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI

"KPSS-2017/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 19 Temmuz 2017 tarihinde saat 17:25’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir."

ATAMALAR NASIL YAPILACAK?

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

ATAMALARIN GEÇERSİZ OLACAĞI DURUMLAR

KPSS’de yüksek puan almak bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

KPSS tercihleri nasıl yapılıyor?

KPSS tercihleri nitelik kodları ile yapılmaktadır. ÖSYM’nin ‘Aday İşlemleri Sistemi’ne giren adaylar, KPSS 2017/1 tercih işlemleri sekmesine tıkladıktan sonra adayalar, kendilerine verilen 30 tercih hakkını kullanacak. Tercih kılavuzunda yer alan nitelik kodlarını inceleyecek ve kendilerine uygun olan nitelik kodunu tercih satırlarına yapıştırarak tercihlerini yapabilecekler.

Nitelik kodu nedir?

Nitelik kodu, adayların tercih yapacağı alana veya bölüme göre belirlenerek adaylarda bulunması gereken özelliklerin belirtildiği kısa kodlardır.

Naz TÜRKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×