Bu haber kez okundu.

KPSS kadro sayısı yorumları sınava girenler isyanda!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 2016/2 KPSS tercih kadro ve pozisyon sayılarını açıkladı. Buna göre Ortaöğretim alanı için 151, Önlisans için 752, lisans için 1147 kadronun açıklamasından sonra sınava giren adaylar sosyal medya siteleri üzerinden yaptıkları KPSS kadro yorumlarıyla adeta isyan ettiler.

Kamu kurumlarında memur olma hayali kuran yaklaşık 6 milyon kişi kadro sayılarının açıklamasından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını belirterek, hayallerinin yıkıldığını ve umutsuzluğa kapıldıkları ifade ediyorlar. Twitter'daki KPSS kadro sayısı yorumlarından bazılarını sizler için derledik.

Siz de haberimizin altındaki yorum bölümüne beklentinizi ve açıklanan kadro sayılarına dair düşüncelerinizi yazarak, aynı durumda olan diğer adaylar ile paylaşabilirsiniz.

TWİTTER KPSS KADRO YORUMLARI

Melike Ekincibaş ‏@melikeekincibas: Milyonlarca kişi #Kpss mağduru. Açılan kadro 2050. Bizim bölüme 20. Dalga mı geçiyorsunuz ?

Evgin ‏@evgin7: Hiçbir mesleği küçümsemem ama açıklanan kpss kontenjanlarından sonra memlekette kalorüferci ve şoför açığı olduğunu anlamış bulunduk.

muhittin alper ‏@MuhittinAlper: Lisans-Önlisans-ortaöğretim toplam 6 milyon insanın girdiği kpss sınavından sonra devletimiz 2.051 kişilik alıma çıkıyor.

EMSS ‏@EMSS_sayfasi: 2016/2 KPSS tercihleri için açıklanan 2051 rakamı çok komik. EKPSS kadroları inş. böyle olmaz.

... ‏@FfFiliz58: OSYMbaskanligi 3 buçuk milyon kişinin girdiği kpss sınavına ayırdığınız kadro sadece 151 mi şaka mı bu!

Yunus Emre ‏@gner_yunus: Yaklaşık 6 milyon kişinin girdiği kpss sınavları için bugün gelen kadro sayısı 2051 ! Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum.

ali ruviyan ‏@AliRuviyan: #KimKimiKandırdı bilmem ama ösym herkesi kandırdı. 3.5 milyon kpss ortaöğretime girsin açılan kadro 151 mükemmelsin Türkiye!!!

ali schopenhauer ‏@pantertirnagi: kpss'de 71 puanım var buraları bırakıp hakkari yüksekova'da aile ve sosyal politikalar falan fikan kurumunda psikolog olup 2 seneye ölürüm.

SibeL ‏@220516Lebis: Bugün ki KPSS dramimdan sonra : Yarıda kaldı şarkılar aman Bu yaraya deva değil zaman Ateş düştüğü yeri yakar Bu düzeni bozuk dünya yalan!

ilhan elmas ‏@extomorrow: 3,5 Milyon kişinin müracaat yaptığı OrtaÖğretim'li kpss sınavında açılan kontenjan 151 kişi. Şaka gibi, Allah yardımcıları olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Osman Karaman 2 yıl önce

VAllahi diyecek bir şey bulamıyorum. Sen o kadar zaman çalış bir de üzerine 50 TL para ver. Sadece 2 bin kişi alınsın. İsyan etmemek elde değil :(