Bu haber kez okundu.

KPSS sonuç yorumları sınavdan kaç puan aldın?

KPSS Ortaöğretim sınavından kaç puan aldınız? 2016 KPSS sınav puanı yorumları sosyal medyada yazılmaya başlandı. Sizler de haberimizin sonundaki yorum alanına aldığınız puanı ya da sonuçlar hakkındaki düşüncelerinizi yazarak diğer adaylarla tartışma başlatabilirsiniz. Eğer sınav sonucunuzu halen öğrenmediyseniz haberimizin sonundaki bağlantıya giderek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

3 milyondan fazla memur adayının katıldığı 2016 KPSS ortaöğretim sınavında kim kaç puan aldı? herkes merak ediyor. Bu yıl kamuya 100 bine yakın memur alımı yapılacak. Bu nedenle de KPSS 2016 sınavı büyük bir öneme sahip oldu.

Sınava katılan adaylar aldıkları puanları paylaşıyor. Siz de aldığınız KPSS puanını haberimizin altındaki yorum bölümüne yazarak milyonların okumasını ve düşüncelerinizi onlarla paylaşarak duygularınıza birer tercüman olabilirsiniz. KPSS puan yorumlarına yazımızın altındaki yorum alanından ulaşabilirsiniz.

MEMURLUK SINAVINA KAÇ KİŞİ KATILDI?

ÖSYM'nin gerçekleştirdiği Ortaöğretim düzeyindeki KPSS sınavı aynı zamanda Türkiye'de bir günde tek oturumda yapılan en kalabalık sınav olarak tarihe geçti. 20 Kasım 2016'da yapılan sınava yaklaşık 3 milyon 500 bin memur adayı girdi. 120 dakikalık sınav sürecinde adaylara Genel Yetenek alanında Türkçe ve Matematik'ten 30'ar, Genel Kültür alanında ise Tarih'ten 27, Coğrafya'dan 18, Vatandaşlık'tan 9 ve Güncel Olaylar'dan da 6 soru yöneltildi.

TWITTER KPSS SONUÇ YORUMLARI

ÖSYM'nin açıkladığı sonuçları sorgulayanlar sosyal medya sitelerinde yorum yazmaya başladı. Bazı kişiler aldıkları puandan çok memnun oldukları dile getiriyor bazıları ise sınav sistemine sitem ediyorlar. İşte Twitter'da paylaşılan yorumlardan bazıları...

Ahmet Emek ‏@AhmetEmek: KPSS ORTAÖĞRETİM Evet arkadaşlar sınav sonuçları geç de olsa açıklandı sonuçlar hiç de iyi değil

Mağdur öğrenci ‏@ogrenci_41: KPSS Ortaöğretim e verdiğim 55 lirayı dolara yatırsaydım bugün mutsuz olmazdım.

ismail ‏@ismaildall1: KPSS ortaöğretim sınavına girip hayaller kuranlara geçmiş olsun bide kızım oğlum memurluk sınavına girdi diyen anneler vardı onlara da

Furkan Dumluca ‏@furkandumluca: KPSS Ortaöğretim den aldığım puanla bizim eve tekrar atanmış bulunuyorum.

CanDündar ‏@mcandundar: KPSS Ortaöğretim 74 puanla nerenin genel müdürlüğüne atanabilirim çok seçenek yoktur inşallah zor durumda kalmam.

ŞEYDA ‏@heykiviircikk: KPSS Ortaöğretim sınavında o kadar apartman diktim ala ala 60 almışım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Münevver 2 yıl önce

KPSS Puanım: 81.76 Hayırlısı inşaAllah bu puanla bir yerlere yerleşebilir miyim bilmiyorum? Siz ne dersiniz...

Avatar
Emine 2 yıl önce

Puanim 84.612 hemsirelik ilk tercihte olurmu arkadaslar bilgisi olan yardim etsin lutfen

Avatar
Ayşegül 2 yıl önce

60 aldim ev hanimligina atandim...

Avatar
Cennet 2 yıl önce

72 alarak yine baba evine atandım tebrik ediyorum kendimi

Avatar
hasan 2 yıl önce

munevver sıralama kaç ben 90 bin

Misafir Avatar
Münevver 2 yıl önce @hasan

Başarı sırası: 76.604

Beğenmedim! (0)
Avatar
bayram 2 yıl önce

83.34 hayırlısı inşAllah

Avatar
Eda 2 yıl önce

Arkadaslar 71.153 aldim zabit katibinde 70 siniri var sizce atanirmiyim

Avatar
Yasin 2 yıl önce

Cok karamsar konusuyorsunuz arkadaslar