Bu haber kez okundu.

Kumpasçı Tuncay Opçin Teksas'ta görüntülendi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün kara kutusu olarak bilinen Tuncay Opçin, darbe girişiminden önce kaçtığı Teksas'ta eşiyle birlikte alışveriş yaparken gazetecilere yakalandı.

325 askerin ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildiği Balyoz kumpasının organizatörlerinden olan ve hakkında 75 yıl hapis cezası istenen Tuncay Opçin, FETÖ'nün ana karargahı ABD'deki Sugar Land ile Pensilvanya arasında mekik dokuyor. Houston imamı Kemal Öksüz'le yakın teması olan ve sık sık bir araya gelen Opçin, terörist başı Gülen'le diğer FETÖ imamları gibi örgütsel faaliyetlerine devam ediyor.

4 BİN DOLARLIK MASRAFINI FETÖ KARŞILIYOR

Firardaki Tuncay Opçin, ABD'de ağırlıklı olarak Pensilvanya'da kalıyor ama Teksas'ta Houston yakınlarındaki Sugar Land'e çocuklarını görmeye gidiyor. Sugar Land'te ise kapalı ve güvenlikli bir sitede oturuyor. İkamet ettiği sitenin aylık kira bedeli 3 bin doların üzerinde. Diğer masraflarla birlikte ayda kendisine 4 bin dolara mal olan bir sitede yaşıyor. Tuncay Opçin'in tüm giderleri örgüt tarafından karşılanıyor.

FETÖ'cü Tuncay Opçin

MEHMET BARANSU'YA BELGELERİ OPÇİN VERDİ

Eşiyle birlikte alışveriş yaparken görüntülenen Tuncay Opçin, rahat tavırlarıyla dikkat çekiyor. TSK içindeki FETÖ'cü teröristlerin önünü açmak için Gülen'in talimatıyla Opçin'in öncülüğünde Taraf Gazetesi kullanılarak hayata geçirildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede Opçin, bu kumpasın yöneticisi olarak nitelendirildi. Tuncay Opçin hakkında 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak'' başta olmak üzere çeşitli suçlardan 75 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

FETÖ'nün cezaevindeki üyelerinden Mehmet Baransu'nun eski eşi savcılıkta verdiği ifadede, ''Tuncay Opçin, Taraf Gazetesi'nde yayınlanması için Baransu'ya belge ve para veriyordu. Opçin'le görüştükten sonra önemli haberler yazıyordu.'' dedi.

Kaynak: SABAH
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×