Bu haber kez okundu.

Kürtlere 'yavşak' diyen Hasip Kaplan'a sert tepki!
Twitter hesabından kürt vatandaşlara ağır bir şekilde hakaret eden HDP eski milletvekili Hasip Kaplan'a en sert tepki Prof. Dr. Mazhar Bağlı'dan geldi. 24 TV'deki 'Sivil Siyaset' programının canlı yayın konuğu olan Bağlı, Kaplan'a ''ben bir kürt olarak sana bunu misliyle iade ediyorum. Haddini bil alçaklık yapma'' dedi.

İfade vermeye gitmeyen HDP'lilerin tutuklanmasının ardından yapılan provokatif çağrılar boşa çıktı. Hasip Kaplan ise kışkırtmalara kulak asmayan kürt vatandaşları hedef aldı, ağzını bozdu. Kaplan, tepki çeken mesajlarını sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştı. Hasip Kaplan, HDP'lilerin tutuklanması sonrası sokağa çıkmayan kürt vatandaşlara hakaret etti. Kaplan'ın paylaştığı mesajlar toplumun her kesiminden büyük tepki çekti.

Hasip Kaplan'a en sert tepki ise Prof. Dr. Mazhar Bağlı'dan geldi. Bağlı, kürt halkına hakaret dolu sözler sarfeden Kaplan'a sert sözlerle yüklendi.

Profesör Bağlı, ''Bunların hepsini Hasip'e bir kürt olarak iade ediyorum. Kürt halkı olarak böyle düşünen ve bu tür provokasyonu, yaftalamayı yapan herkese daha aşağılığını daha afazasını iade ediyoruz. Bütün kürtleri PKK'ya kendisine kul köle olduğunu ve böyle olmaması halinde neler yapabileceğini söylemesi bakımından hakikaten dikkat çekici bir konu. Burada Türkiye'ye karşı olan husumetlerinin sebebini de görmek mümkün. Çünkü Türkiye, kürtlerin, bu eşkıyanın bu çetenin tekeline girmesini engelleyen bir sistem olarak var.'' dedi.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
mustafa tasci 2 yıl önce

sen once cinsel sapikliklarini terbiye et