Bu haber kez okundu.

Leman Dergisi'nin 'darbe özel sayısı' tepki çekiyor
15 Temmuz Darbe Girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. 240 kişinin şehit olduğu darbe girişimini Leman Dergisi kapak yaptı. O gece yaşanan olayları kumara benzeten ve yayımladığı kapak karikatüründe şehitlerimizle dalga geçtiği iddia edilen Leman için sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösteriyor.

Leman Dergisi'nin 1281'inci sayısının kapağında 240 kişinin şehit olduğu ve binlerce vatandaşın yaralandığı darbe girişiminin çarpıtıldığı iddia ediliyor. Kapak karikatüründe darbeci askerler ile vatandaş karşı karşıya getirilmiş. Bir masa üzerinde yaşananların temsil edildiği kapakta vatandaş ile darbeci askerlerin karşı karşıya gelmiş olması ise kumara benzetildi. Sosyal medya üzerinden yayımlanan kapak kısa süre içinde binlerce kullanıcının tepkisini çekti.LEMAN'IN DAĞITIMI ENGELLENDİ İDDİASI

Öte yandan Leman'ın bu kapağının toplatıldığı iddia edildi. Mizah Dergisi Leman Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve derginin dağıtımının polis tarafından engellendiğini iddia etti.
Leman Twitter hesabından yapılan paylaşımların altına, ''Okurlarımıza ve basına duyuru: #Leman dergisinin dağıtımı matbaada polis bildirimiyle engellenmiştir.Dergide yer alan #Fetö karikatürlerinin Ve şimdiye kadar yaptığimız #Fetö kapaklarının bedeli olsa gerek.'' notu düşüldü.

LEMAN'A SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞIYOR

Sosyal medya kullanıcıları Leman Dergisi'nin darbe girişimini 'oyun' olarak görmesine tepki gösterdi. Çığ gibi büyüyen tepkiler nedeniyle Leman, Twitter'da trend topic listesine girdi.
Sosyal medyada büyük tepki çeken Leman kapağının ardından tüm kullanıcıların ortak tepkisi ''bu derginin tamamen kapatılması'' yönünde oldu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×