Bu haber kez okundu.

Levent Kırca’nın oğlu reddi miras tartışmasına son noktayı koydu
Geçen yıl 12 Ekim’de hayatını kaybeden usta tiyatrocu Levent Kırca’nın çocuklarının reddi miras yaptığı ve mirasını istemedikleri hakkında son günlerde çıkan haberler gündemden düşmüyor. Rahmetli Kırca’nın mirasına sahip çıkanlar, bana borcu vardı ama istemiyorum diyenler, çocukları reddi miras yaptı diye konuşanlar ve daha birçok haber ortaya çıkıyor.

Levent Kırca’nın ilk eşinden dünyaya gelen oğlu Oğulcan Kırca, çıkan haberler hakkında konuştu ve konuşulanlara açıklık getirdi.

Oğulcan Kırca, “Babam bunları duysa 'öldük hala gündemdeyiz' derdi. Ya olanlara gülerdi ya da basına açıklama yaparken "borcum olsa ne olur, olmasa ne olur" derdi. Bu bir suç değil. Babam hiçbir zaman böyle şeylerle reklam yapan bir insan olmadı. Velev ki borcu vardı ve bizim ödeyecek durumumuz yoktu. O zaman ne olacaktı. Evet babamın borcunu ödedim o da vefatından sonra çıkan son  telefon faturası. Bu kadar…”Babamın kimseye borcu yok” dediğimde kimse çıkıp da “bize borcu vardı” demedi. Ama dün bir haber aldım. Ünlü bir iş adamı ismini açıklamak istemiyormuş; “Levent Kırca'nın bana 70 bin TL borcu vardı ama ben bu borcu sildim” demiş. Madem sildi ve babam bu iddiaya cevap veremiyor, niye açıklıyor? Ben böyle bir kişiliğe inanmıyorum. Babam hayatı boyunca kimseden borç almadı. Banka kredisi aldı, ödemekte zorlandığımız oldu, ödedik “çok şükür” dedik. Ama bir şahıstan borç almadı. Aldıysa da ben bilmiyorum.

Babası Levent Kırca’nın isteğini yerine getirdiğini anlatan Oğulcan Kırca, “Babam bizi hayattayken karşısına aldı ve dedi ki; “Allah herkese 3. perdeyi nasip eder. Çocuklar, reddi miras yapmanızı istiyorum. Ben size bu hayatta yapacağımı yaptım. Benim başta usta olmak üzere, yaptığım bazı siyasi davalar, benim kendi duruşumdan, kendi çizgimden, kendi hareketlerimden kaynaklandığı için, ben öldükten sonra devam eden bu davaların sizlere sirayet etmesine karşıyım. Ben size para bırakmadım, ben size borç da bırakmadım. Bu durumun ileride size sıkıntı çıkarmaması için reddi miras yapın. Bu sizin hukuki hakkınızdır.” Bizim yaptığımız budur. Bizden bunu kendisi istedi. Zaten babamızın ismi, duruşu, çizgisi, soyadı bize bıraktığı en büyük mirastır ve bunlar reddimiras yapılarak reddedilemez. Biz onunla gurur duyuyoruz. Biz her zaman burada  Levent Kırca Tiyatrosu'ndayız ve bütün emeğimiz burada.” diye konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×