Bu haber kez okundu.

LYS sınavına girecek öğrencilere toplu taşıma ÜCRETSİZ
Türkiye'de milyonlarca öğrenci 18 Haziran - 19 Haziran - 25 Haziran ve 26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) heyecanı yaşıyor. Öğrenciler LYS sınav yerleri ve LYS sınav giriş belgesi için ais.osym.gov.tr adresini ziyaret ediyorlar. Sınav yerlerini öğrenen öğrenciler ise LYS sınav yeri ulaşımının nasıl sağlandığını merak ediyor.

LYS sınavına girecek öğrenciler ve görevliler için İstanbul, Malatya, Kocaeli ve Diyarbakır gibi pek çok şehirde toplu taşıma araçları ücretsiz kullanılabilecek.

İSTANBUL'DA LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VE GÖREVLİLER İÇİN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

İstanbul'da LYS sınavına katılacak öğrenciler için müjdeli haber İETT'den geldi. İETT'nin son dakika açıklamasına göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar neticesinde, 18 Haziran, 19 Haziran, 25 Haziran ve 26 Haziran 2016 tarihlerinde yapılacak olan LYS sınavına girecek öğrenciler ve sınav görevlisi olan personel için sınav yerlerine ulaşım ücretsiz oldu.

İETT Otobüs, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Tramvay, Hafif Metro, Metro, Füniküler ve Otobüs A.Ş. otobüsleri ile özel halk otobüslerini kapsayan LYS sınav yeri ücretsiz ulaşım uygulamasından faydalanmak isteyen öğrenciler ile görevlilerin sadece LYS sınav belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor.

LYS sınav yerleri ücretsiz ulaşım uygulaması belirlenen LYS sınav tarihlerinde ve sadece sınav bitiş saatlerine kadar geçerli olacak.

KOCAELİ'DE LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VE GÖREVLİLER İÇİN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, 18 Haziran - 19 Haziran 2016 tarihlerinde LYS'ye girecek öğrenciler ve görevlendirilen personelin sınav yerlerine ulaşımı için toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanılabileceği açıklandı.

Deniz ve kara ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanmak isteyenler sadece belgelerini ibraz ederek, saat 07:00 - 16:00 saatleri arasında ücretsiz ulaşım uygulamasından faydalanabilecekler. Öte yandan öğrencilerin ve görevlilerin sınav yerlerine zamanında ulaşabilmeleri için ek seferlerin konulduğu belirtdili.

DİYARBAKIR'DA LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VE GÖREVLİLER İÇİN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamaya göre yarın ve Pazar günü LYS'ye girecek öğrenciler ile görevliler toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanabilecekler. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada hafta sonu kent merkezinde 70 toplu taşıma aracıyla hizmet verildiği ancak öğrenci ve görevlilerin sınav yerlerine geç kalmalarına mahal vermemek için ek seferlerin konularak bu sayının 135'e çıkarıldığı belirtildi. Diyarbakır'da LYS'ye girecek öğrenciler ve görevlilerin ücretsiz toplu taşıma imkanından faydalanmaları için araç binişinde LYS belgesini ibraz etmeleri yeterli olacak.

MALATYA'DA LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLER VE GÖREVLİLER İÇİN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ A.Ş. LYS'ye girecek öğrenciler ile görevlilerin sınav yerlerine ulaşmaları için toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. 18 Haziran, 19 Haziran, 25 Haziran'da saat 15:00'e, 26 Haziran'da ise saat 18:00'e kadar ücretsiz olacak olan toplu taşıma araçlarına sınav giriş kartı gösterilerek ücretsiz binilebilecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×