Bu haber kez okundu.

Manisa'da aynı kışlada ikinci zehirlenme vakası

MANİSA Albay Arif Seyhun Kışlası'nda akşam yemeğinden sonra çok sayıda asker kusla,ateş ve bulantı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Akşam aynı yemeği yemeyen diğer asker tarafından hastanelere kaldırılmasında yardımcı olurken ,kimilerini sırtlarında kimilerininde koluna girerek hastane ulaşmalarına yardımcı oldular.

Manisa'da bir kez daha akşam yemeğinden zehirlenen askerler hastaneye kaldırıldı. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, tedavisi süren askerlerden bazılarının sağlık durumunun kritik olduğunu açıkladı.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, yaptığı açıklamada 200 yakın askerin akşam yemeğinden zehirlenerek şehirdeki devlet hastanelerine kaldırıldığını söyledi.

MANİSA VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptığı açıklamada ; "Olay doğru. Şu anda 3 ayrı hastanede 200 asker tedaviye alındı. Kışlada fenalaşan tedaviye muhtaç başka askerler de var. Onların hastaneye sevki için de çalışılıyor. Ben de kışlaya geçip incelemelerde bulunacağım" dedi.

ZEHİRLENME VAKASI İLK DEĞİL 

Manisa'da geçen ayda yine yine aynı kışlasında 1049 asker fenalaşmış, bunlardan 207'si hastanede tedavi altına alınmıştı. Er Hüsnü Özel ise yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştu.

 CHP'li VEKİL HASTANEYİ ZİYARET ETTİ

CHP Manisa Milletvekili Yıldız Tur Biçer de hastanelerde askerleri ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Yıldız TUR BİÇER "Sağlık İl Müdürlüğü, bütün hastanelerde yatan durumu iyi olan hastaların taburcu olmasını istedi. Bütün sağlık görevlileri, acil göreve çağrıldı" diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×