Bu haber kez okundu.

MEB'de Fetö'den 2400 öğretmen daha açığa alındı

Darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki FETÖ soruşturması tüm hızıyla devam ederken, daha önceden geçici olarak görevden uzaklaştırılan öğretmenler listesine yenileri eklendi. MEB, 13 Ekim tarihi itibariyle 2 bin 400 öğretmenin daha FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle açığa alındığını duyurdu.

GEREKÇE BYLOCK

Milli Eğitim Bakanlığı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2400 öğretmen hakkında açığa alma kararı verdi. Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan (MİT) gelen listeye göre belirlendiği öğrenilen öğretmenlerin cep telefonlarında ByLock uygulamasının tespit edildiği öne sürüldü. 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana FETÖ terör örgütünden hakkında işlem yapılan öğretmen sayısı 40 bini buldu.

İSİM LİSTESİ YAYINLANDI MI?

MEB tarafından bugün açığa alınan öğretmenlerin isim listesinin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Öncelikle soruşturmaların tamamlanması ve suçu olanlar ile olmayanların ayrıştırılması gerekiyor. Genel itibariyle bakıldığında şu an herhangi bir ihraç söz konusu değil. İlerleyen saat veya günlerde soruşturmaların tamamlanması bekleniyor. MEB ve diğer Bakanlıklar bünyesinde çalışanların soruşturmaları devam ediyor. Müfettişlerin hazırlayacakları raporlar doğrultusunda açığa almaların ve ihraçların devam edeceği belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×