Bu haber kez okundu.

Meclis'i bombalayan darbeci pilotun ifadesi şoke ediyor
Darbe girişimi gecesi yapılan hain saldırıların birisi olan TBMM'nin ve TÜRKSAT'ın bombalanması olayının faillerinden pilot Yüzbaşı Hüseyin Türk'ün ifadesi ortaya çıktı. Suçunu itiraf ederek kabul eden Türk, FETÖ'ye hizmet ettiğini bilmediğini iddia etti. İşte Meclis'i bombalayan Hüseyin Türk'ün ifadesi...

Meclis'i bombalayan pilot olarak bilinen Hüseyin Türk ifadesinde ''FETÖ'ye hizmet ettiğimi bilmiyordum'' diyerek ''İkinci verdikleri koordinatın şehir içi olduğunu kendilerine ilettim, onlar da 'sıkıntı yok, atış serbest' emrini aldıktan sonra ''belirttikleri yeri (TBMM) bombaladım'' dedi. Pilot Yüzbaşı Hüseyin Türk verdiği ifadede Ankara'da toplam altı yeri bombaladığını itiraf etti.

Milliyet'in haberine göre, Hüseyin Türk ifadesinde olayın akışı içinde yapmış olduğu eylemlerin TSK içinde azınlık olan bir grubun darbe girişimine hizmet olduğunun farkına varmadığını savundu.

Hüseyin Türk ifadesinde "Takiben ikinci verdikleri koordinatların şehir içi olduğunu kendilerine ilettim, ‘atış serbest, sıkıntı yok’ demeleri üzerine belirttikleri yeri bombaladım. Ancak vermiş oldukları koordinatı şehir içi olduğunu anlayıp kendilerine bu hususta bildirmiş isem de bu anda bile ben TSK içerisindeki azınlık bir gruba hizmet ettiğimin farkında değildim. Uçuş boyunca TÜRKSAT ve şehir içi olmak üzere altı yere bomba attım. Şifre olarak kullanıldığı iddia edilen 1 dolar hususunu sizden ve basından duyuyorum. Tarafıma 1 dolar verilmemiştir. Bana verilen emirlerin emir komuta zinciri içerisinde ve kanuna uygun olduğunu düşündüğümden gerçekleştirdim’ dedi."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×