Bu haber kez okundu.

Mehmetçik destan yazmaya devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Hakkari'de 30 Ağustos'ta başlattıkları operasyonlarda bugüne kadar yüzlerce terörist etkisiz hale getirilirken onlarca sığınak imha edildi. Devam eden operasyonlarda mehmetçiğin kahramanlık hikayeleri öne çıkıyor.

Çukurca kırsalında gece başlatılan ani baskınla terör örgütü PKK büyük şok yaşadı. Gece başlayan çatışmalar, sabah saatlerine kadar aralıksız devam etti. 20 kişilik komando timi, 30'ar kişiden oluşan 3 ayrı terörist gruba karşı yoğun bir mücadele verdi. Hava aydınlandığında ise komando tugayından timler sarp bölgeye havadan indirme yaptı. Kayalık alana atlayan askerlerden yaralananlar oldu. Ancak komandolar göğüs göğüse çarpışarak Dağbaşı Tepe'yi PKK'dan temizledi.

Havadan indirme sırasında helikopterin teknisyeni dahi çatışmaya katılarak silah arkadaşlarına destek oldu. Dağbaşı Tepe'nin ele geçirilmesi sırasında komandoların üzerine ağır silahlar ve keskin nişancı tüfekleriyle yoğun ateş açıldı. Kahramanlığı ile öne çıkan isimlerin başında Uzman Çavuş Erdal Tekeci geliyor.

Uzman Çavuş Erdal Tekeci
Şehit Uzman Çavuş Erdal Tekeci

KAHRAMAN UZMAN ÇAVUŞ'UN HİKAYESİ

Uzman Çavuş Erdal Tekeci, başından vuruluncaya kadar onlarca teröristi etkisiz hale getirdi. Ağır yaralanan uzman çavuş, helikopterle hemen tahliye edildi. Komutanları, gösterdiği üstün cesaret ve feragat nedeniyle ona madalya vereceklerdi ama olmadı. Tedavi gördüğü GATA'da 21 gün sonra şehit düştü.

Teröristler aldıkları ağır darbenin ardından Dağbaşı Tepe'ye yine kalabalık bir grupla sızma girişiminde bulundu. 70 kişiden oluşan terörist grup ağır silahlarla saldırdı. Terör örgütünün ağır saldırısı sonrasında bir kahraman daha ortaya çıktı.

PKK'YA KESKİN NİŞANCI DARBESİ

Keskin nişancı olan Uzman Çavuş Tahsin, sızmaya çalışan 5 teröristi alnından vurdu. Destek kuvvetlerin gelmesiyle terör örgütü PKK ağır kayıplar vererek Kuzey Irak'a kaçtı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde yapılan aramalarda ise cesaret hapları çıktı.

PKK'LILAR CESARET HAPI ALMIŞ

Kristal adı verilen cesaret haplarını yutan teröristler, kendilerini kaybederek saldırı yapıyorlardı. Ancak aldıkları kristaller de onları cesaretlendiremedi. Mehmetçiğin başarılı operasyonuyla ağır kayıplar veren terör örgütü PKK ardına bakmadan mevzilerini terk ederek kaçtı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×