Bu haber kez okundu.

Melih Gökçek hastaneye kaldırıldı haberine jet yalanlama

Öğle saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hastaneye kaldırıldığını yönünde bir haber yayımlandı. Sosyal medyada da kısa sürede yankı bulan bu haberin kaynağı ise Cumhuriyet Gazetesi.

Gazete'nin özel bir hastaneyi kaynak göstererek 'son dakika' olarak yayımladığı haber başlığında ''Melih Gökçek hastaneye kaldırıldı'' denilirken gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Başkan Melih Gökçek, sosyal medya hesabından iddiaları yalanladı ve hastaneye hasta ziyareti için gittiğini açıkladı. ''Cumhuriyet arzu ettiği şeyi yazmış'' ifadesini kullanan Melih Gökçek'in bu açıklaması sayesinde Cumhuriyet Gazetesi'nin uydurma haberlerinden birisi daha ortaya çıkmış oldu.

Cumhuriyet'in skandal sosyal medya paylaşımı:

Cumhuriyet Gazetesi'nin Melih Gökçek Kalp Krizi geçirdi haberi

''HABERİ YAPANLAR KALP KRİZİ GEÇİRMİŞ''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhuriyet'in yazdığı ve kendisinin kalp krizi geçirdiğini belirten haberi üzerine Twitter açıklama yaptı. Cumhuriyet Gazetesinde haberi yapanların kalp krizi geçirmiş olabileceğini söyleyen Gökçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Melih Gökçek açıklaması

''Cumhuriyet Gazetesi benim kalp krizi geçirdiğimi yazmış. Onlar arzu ettiklerini yazmışlar. Onları üzecek bir haber vereceğim. Elhamdülillah hiçbir sorunum yok. (Şeker hariç) Kardeşimin eşi ağır grip nedeniyle güven'de şu an yatıyor. Ziyarete gitmiştim. Sağlığımda bir sıkıntı olmadığını duyunca Cumhuriyet Gazetesinde haberi yapanlar kalp krizi geçirmiş. Acil şifalar dilerim.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×