Bu haber kez okundu.

Memur emekli maaşları bayramdan önce verilecek mi? (Kurban Bayramı)
Bayram öncesi erken maaş müjdesi! Milyonlarca memur ve emeklinin merak ettiği Kurban Bayramı öncesinde maaşlar yatar mı sorusunun cevabı belli oldu. Kurban Bayramı'na sayılı günler kalırken, memurlar, SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarının erken ödenmesi gündemde. Peki maaşlar erken yatacak mı?

Bildiğiniz üzere Kurban Bayramı, 12-13-14 ve 15 Eylül 2016 tarihlerinde kutlanacak. Memur maaşları ise her ayın 15'inde yatıyor. Buna göre bayramın son günü 15 Eylül. Yani memur maaşlarının o gün yatması gerekiyor. Ancak söz konusu tarih hem bayramın son günü hem de tatil olması nedeniyle memur maaşları ile emekli maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde yatırılması için çalışmaların yürütüldüğü öğrenildi.

ERKEN MAAŞ ÖDEMESİ YAPILABİLİR

Bayram öncesi erken maaş çalışmasının, maaşların her ayın 16 ve 28'inde yatırıldığı SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de kapsaması muhtemel. Geçen senelerde de bayram öncesinde erken maaş ödemeleri yapılmıştı. Bu sebeple Kurban Bayramı öncesinde erken maaş ödemesi yapılacağı belirtiliyor. Öte yandan maaşlarını her ayın 1'i ile 5'i arasında alan memur emeklileri ise maaşlarını yine aynı tarihlerde yani Eylül ayının başında alabilecekler.

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILIR MI?

Erken maaş bekleyen emekliler bunun yanı sıra emekliye promosyon ödemesi beklentisinde olup Kurban Bayramı'na kadar promosyon anlaşmasının tamamlanmasını ve promosyon ödemesi yapılmasını istiyorlar. Emekli promosyon ödemesi anlaşması yapılırsa, emekliler bayram öncesi hem erken maaş alacak hem de promosyon ödemesi alarak çifte bayram yaşamış olacaklar. Emekli promosyon ödemesi ücretleri henüz kesinleşmedi. Ancak emekli promosyon bedelinin yıllık 150 TL ile 300 TL arasında olacağı ve 3 yıllık toplu ödeme yapılacağı belirtiliyor.

TAKVİM
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×