Bu haber kez okundu.

Memur izinleri kısa sürede serbest kalacak
Basın organlarının Ankara temsilcileri ile Başbakanlık Konutu'nda buluşan Başbakan Binali Yıldırım, sohbet sırasında bir gazetecinin ''Yıllık izin iptalleri ne zaman kaldırılacak?'' sorusuna yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, yıllık izin iptallerinin çok fazla süreceğini sanmadığı ve yıllık izin yasağının önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kaldırılarak, hayatın normal akışında devam etmeye başlayacağını belirtti. Öte yandan Yıldırım, yıllık izin iptallerinin Hac dönemine denk gelmesinden dolayı hacca gitmek isteyen memurların yıllık izin yasağından muaf tutulduğunu da vurguladı.

YILLIK İZİNLER 18 TEMMUZ'DA İPTAL EDİLMİŞTİ

18 Temmuz'da yayımlanan 2016/16 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle tüm yıllık izinler ikinci bir emre kadar iptal edilmişti.

BAŞBAKAN'DAN MÜJDELİ HABER

Yıllık izinleri iptal edilen memurlara, Başbakan’dan iyi haber geldi: Bu durumun fazla süreceğini sanmıyorum, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde hayat normale dönecek..

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN

Memurlar, Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil yapmış, ardından da yıllık izinler hız kazanmıştı. Eylül ayındaki Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olacağı açıklanmıştı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından, 18 Temmuz'da yayımlanan Başbakanlık genelgesiyle tüm yıllık izinler ikinci bir emre kadar iptal edilmişti. Genelgede, "Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar, en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir" ifadesine yer verilmişti. Yıllık izinlerin bu ay içerisinde başlaması bekleniyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×