Bu haber kez okundu.

Meteoroloji'den İstanbul için sel uyarısı geldi

Meteoroloji'den İstanbul için son dakika uyarısı geldi. Açıklamaya göre bu akşamdan itibaren başlayacak yağışlar, gece de etkisi artırarak devam edecek. Ayrıca 10 ilçe için sel uyarısı geldi.

10 İLÇEDE SEL RİSKİ VAR

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Yapılan açıklamaya göre İstanbul'da akşam saatlerinde başlayacak yağış tüm gece etkisini artırarak devam edecek. Ayrıca İstanbul'un Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde ise sel riski bulunduğu belirtildi.

İŞTE METEOROLOJİ£DEN YAPILAN O AÇIKLMAMA:

"Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×