MGK toplantısı bitti, açıklama yapılması bekleniyor!

MGK toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan toplantı sonrası son dakika MGK kararları açıklanması bekleniyor. MGK toplantısı yaklaşık 4 saat 40 dakika sürdü.

MGK toplantısı bitti, açıklama yapılması bekleniyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece Kısıklı'da halka hitap etti. Binlerce kişiye seslenen Erdoğan konuşmasında 'MGK toplantısı sonrasında önemli bir karar açıklayacağız' dedi. Bu açıklamanın ardından kamuoyunda OHAL ve Sıkıyönetim uygulamasının gelebileceğine dair söylentiler yayılmaya başladı. Peki; MGK toplantısı ne zaman?, MGK toplantısı saat kaçta?, Türkiye'de OHAL veya Sıkıyönetim ilan edilir mi?

MGK toplantısı bugün yani 20 Temmuz 2016 Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan 20 Temmuz Milli Güvenlik Kurulu toplantısı saat 12.00'de başlayacak. Toplantıya Cumhurbaşkanı başkanlık edecek.

MGK TOPLANTISI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan toplantı, yaklaşık 4 saat 40 dakika saat sürdü.

Erdoğan başkanlığında yapılan toplantıya Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları katıldı. Kalp rahatsızlığı nedeniyle dün hastaneye kaldırılan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'ye ise Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay  Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar vekalet etti.

20 TEMMUZ 2016 MGK KARARLARI TAM METNİ İÇİN TIKLAYIN

Beştepe'de yapılacak olan MGK toplantısının ardından Bakanlar Kurulu toplantısı olacak. Cumhurbaşkanı MGK'ya başkanlık yaptıktan sonra Bakanlar Kurulu toplantısına da katılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MGK ve Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası çok kritik açıklamalarda bulunması bekleniyor.

MGK toplantısı sonrası açıklanacak olan kararlar abchaber.com'da olacak...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×