Bu haber kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı'nda atamalar - 2 Aralık 2016

Milli Savunma Bakanlığına ilişkin atama kararları belli oldu. Resmi Gazete'deki karara göre; MSB'ye bağlı kurumlarda çalışan kamu personeli ile askeri hakim subay atama isim listesi açıklandı. Kararda, Savunma Sanayii Müsteşarlığı 1. Hukuk Müşavirliğinde görevli Şerife Gençoğlu, başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındığı yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Belda Şenel Parlak atandığı belirtildi.

2 Aralık MSB atama kararı listesinde; Sanayii Müsteşar Yardımcılığına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Muhsin Dere'nin, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne Murat Akkaya'nın, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Milli Savunma Bakanlığı Müşaviri Ahmet Taşkın'ın ataması yapıldı.

Görevinden alınan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mühendis Albay Murat Kayraklık'ın yerine de kurul üyeliğine Mühendis Albay Mustafa Üstün getirildi.

Öte yandan Bakanlık, Askeri Hakim Subay atama kararlarını da yayınladı. Kararda bazı askeri hakim subayların görev yerleri değiştirilirken bazıları ise askeri mahkemelerde başsavcılık görevine atandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NA AİT ATAMA KARARI İÇİN TIKLAYIN...

357 sayılı Askeri Hakimler Kanununun 16'ncı maddesi gereğince 22 askeri hakim subay yeni görev yerlerine atandı. Buna göre; İzmir Güney Deniz Saha Komutanlığı Askeri Savcılığında Askeri Savcı olarak görev yapan Kıdemli Albay Haluk ULUGÖL, İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Savcılığına, Gölcük Donanma Komutanlığı Adli Müşavirliği görevindeki Kıdemli Albay Ahmet Işıklar, İstanbul Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimliğine, Ankara Askeri Yargıtay Başkanlığı'nda Başsavcı Yardımcısı görevindeki Binbaşı Mehmet Çakıroğlu, Ankara Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi'ne Askeri Hakim olarak atandı. Milli Savunma Bakanlığı Askeri Hakim Subay atama listesi için yukarıdaki linke tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı atanan askeri hakim subayMilli Savunma Bakanlığı atanan askeri hakim subay

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×