MSB kararıyla 195 askeri personel ihraç edildi - 28.10.2016

Bakanlığın resmi Twitter hesabı TCSavunma adresinden yapılan açıklamaya göre MSB kararıyla FETÖ/PDY soruşturması kapsamında KKK ve Dz.KK'ndan 195 askeri personel ordudan atıldı.

Açıklamada, ''Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Milli Savunma Bakanlığı kararıyla 195 personel ihraç edildi'' denildi. 28 Ekim 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ihraç edilen subay, astsubay ve askeri personel isimlerinin Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor.Milli Savunma Bakanı Fikri Işık imzasıyla ihraç işlemleri gerçekleştirilen 195 personelden 158'inin subay olduğu 153'ünün Kara Kuvvetleri'nden, 20'sinin ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığından olduğu belirtildi.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturmalar kapsamında bugün Jandarma'dan 153, Sahil Güvenlik'ten ise 112 personel açığa alınmıştı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre görevden uzaklaştırılan personel sayıları şöyle;

Jandarma Genel Komutanlığı

- 42 Subay
- 56 Astsubay
- 30 Uzman Jandarma Çavuş
- 17 Uzman Erbaş
- 8 Sivil Memur

Sahil Güvenlik Komutanlığı

- 52 Subay
- 58 Astsubay
- 1 Uzman Erbaş
- 1 Sivil Memur
 

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×