Öne Çıkanlar feto 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi wikipedia erişime neden kapatıldı 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Musul harekatına Türk savaş uçakları da katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında Musul operasyonuyla ilgili konuştu. Operasyona Türk savaş uçaklarının da katıldığını açıkladı.

Musul harekatına Türk savaş uçakları da katıldı

AK Parti grup toplantısında Fırat Kalkanı ve Musul operasyonuyla ilgili açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım, Musul'u DEAŞ'tan temizleme harekatına Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının da katıldığını söyledi.

Başbakan Yıldırım açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Operasyonda da olacağız, masada da olacağız” sözünün arkasında durulduğunu ifade ederek, operasyonda ön saflarda bulunan güçlerin Başika'da eğitilen Ninova Mücahitleri'nin olduğunu hatırlattı. Yıldırım ayrıca, Musul'a operasyon düzenleyen koalisyon güçleri arasında havadan müdahalede Türk savaş uçaklarının da yer aldığı açıkladı.

Binali Yıldırım, Irak Başbakanı İbadi'nin 'Türkiye Musul'a gelmesin' söylemine atıfta bulunarak ''Musul'da Türkiye'nin işi yok diyenler cevabını almıştır'' ifadesini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×