Bu haber kez okundu.

Muzaffer Kuşhan cezaevine girdi

Muzaffer Kuşhan cezaevine girdi. İstanbul Polonezköy'deki zayıflama kliniğinde 19 yaşındaki hastası Dila Kurt'un ölümün neden olduğu gerekçesiyle 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası verilen diyetisyen doktor Muzaffer Kuşhan cezaevine konuldu.

Hapis cezası iş ve özel durumları nedeniyle 2 kez ertelenen Kuşhan, 9 Haziran 2016 tarihinde infaz savcılığına teslim oldu. 18 Eylül 2018 tarihine kadar cezaevinde yatacak olan Kuşhan'ın bir yıllık şartlı tahliye süreci bulunuyor. Bu sürecin ardından cezası tamamlanmış olacak. Öte yandan hapis cezası bittikten sonra meslekten men cezasını çekecek olan Kuşhan, 2 yıl süresince doktorluk yapamayacak.

Kartal Cezaevi'ne konulan Muzaffer Kuşhan 2008 yılında Polonezköy'deki zayıflama kliniğine gelen 19 yaşındaki Dila Kurt'un 45 günde 14 kilo vermesini sağlamıştı. Ancak Dila Kurt, uygulanan diyete dayanamayarak 7 Eylül 2008 tarihinde klinikteki havuz başında yaşamını yitirmişti. Olayın ardından yargılanan ünlü diyetisyen Muzaffer Kuşhan ''bilinçli taksirle ölüme neden olma'' suçundan hapis cezası almıştı. (Kaynak:HABERTURK)

MUZAFFER KUŞHAN KİMDİR?

Dr.Muzaffer Kuşhan, 1969 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra askerliğini yedek subay doktor olarak Manisa da yaptı.
Askerliğin hemen ardından Muş’un Malazgirt ilçesinde bir yıl serbest hekim olarak çalıştı. Kuşhan, daha sonra Federal Almanya Cumhuriyeti’nde 6 yıllık genel cerrahi ihtisasını tamamlayarak uzman oldu. Yazının devamı için http://www.nedirkimdir.com/kimdir/muzaffer-kushan-kimdir-biyografisi.html bağlantısını ziyaret ediniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×