Bu haber kez okundu.

Nisan'da lapa lapa kar yağdı! Vatandaş şaşkın!

Türkiye sıcak günlere ve yaza hazırlanırken Kars'ın Sarıkamış ilçesine lapa lapa kar yağdı. Bu durum, kara ve soğuğa alışkın vatandaş bile şaşırdı. Yetkililer kar yağışının gece boyunca süreceğini belirtti.

Türkiye dört mevsimi yaşamaya devam ediyor. Bir çok Ege ve Akdeniz şehirlerinde turizm sezonu açılmış, turist kafileleri havaalanlarına inmiş ve insanlar denize girmeye başlamışken, Kars'ın Sarıkamış ilçesinden kar haberi geldi.

Kış aylarında iklim şartları her zaman sert geçen yöre de Nisan ayının sonlarına doğru yağan kara vatandaş da şaşırdı. Batı ve güney illerinde denize girildiğini ifade eden yöre halkı, kışın Sarıkamış'ta halen etkili olduğna dikkat çekti.

Vatandaş Nisan ayında yağan kar karşısında şaşkın iken bu duruma en çok yine çocuklar sevindi. sokağa fırlayan çocuklar, kayarak ve kartopu oynayarak doyasıya eğlendi.

Nisan ayında yağan kar sonucu hava sıcaklığının hissedilir şekilde düşmesiyle birlikte, yetkililer, kar yağışının gece boyunca sürmesini beklediklerini belirttiler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×