Bu haber kez okundu.

Öldürülen AK Parti'li Hakkı Şengül'ün hayatındaki CHP detayı...

Niğde'nin merkeze bağlı Yeşilgölcük beldesinin AK Parti'li belediye başkanı Hakkı Şengül, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Hakkı Şengül'ün siyasi hayatındaki CHP detayı ise dikkat çekiyor. Hakkı Şengül, 2016 yılında  CHP'den ihraç edilmiş, daha sonra ise AK Parti'ye katılmıştı. Şengül'ün rozetini ise dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu takmıştı.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem 2016 yılının hemen başında Yeşilgölcük belediye başkanı Hakkı Şengül, ve Orhanlı belediye başkanı Erhan Polat'ın kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevlk edildiğini duyurmuştu.

CHP'den ihraç edildi

Erhan Adem, bu duruma gerekçe olarak ise, "CHP'nin ilke ve ahlakına uygun düşmeyen davranışlar" olduğunu ileri sürmüştü. Nitekim iki belediye başkanı da CHP'den ihraç edildi.

Başkanlığı AK Parti'den almıştı

Hakkı Şengül, 2014 yerel seçimlerinde CHP'den Yeşilgölcük belediye başkanı olarak seçilmişti. Şengül'den önce ise belediye başkanlığı AK Parti'deydi.

Rozetini Ahmet Davutoğlu takmıştı

CHP'den ihraç edildikten sonra AK Parti'ye katılan Hakkı Şengül'ün rozetini ise, Ak Parti Grup Toplantısı'nda, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu törenle takmıştı.

Ne olmuştu?

Edinilen bilgiye göre, Niğde'nin Yeşilgölcük beldesinin AK Parti'li belediye başkanı Hakkı Şengül silahlı aldırıya uğradı. Ağır yaralan Şengül'e ilk müdahale olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapıldı. İlk müdahalenin ardından başkan Hakkı Şengül, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırıyı belediye çalışanı yaptı iddiası...

Ulaşılan ilk bilgilere göre Hakkı Şengül'ü öldüren kişinin belediye çalışanı Serkan Tetik olduğu belirtiliyor. Serkan Tetik'in daha önce belediye bünyesinde gerçekleştirilen Toplum Yararına Çalışma Programı'nda yer aldığı, fakat yeni dönem kuralarında isminin yer almaması üzerine saldırıyı gerçekleştiridiği iddia ediliyor.

Hakkı Şengül kimdir?

05.07.1970 yılında Yeşilgölcük Kasabasında doğdu. Eğitimi sırasıyla İlkokul ve Lise öğrenimini Yeşilgölcük'te tamamladı.1991-1993 yılları arasında Gazi Osman Paşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulunda Tekstil bölümünde iki yıl eğitim aldı. Zirai ilaç Bayiliği yapmakta iken 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçiminde aday oldu ve kazanarak Yeşil Gölcük Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuğu var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×