Bu haber kez okundu.

Ömer Halisdemir 30 Kuş filmi izle haberimizden izleyebilirsiniz. 15 Temmuz'un kahramanlarından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir 'in anlatıldığı 30 Kuş filmi galası Esenler'de yapıldı. Herkesin gözyaşları içerisinde izlediği ''30 Kuş'' filmini yukarıdaki video penceresinden izleyebilirsiniz.

Ömer Halisdemir 30 Kuş filmi galası yapıldı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında görevli olduğu Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndaki darbeci generali vurduktan sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir için çekilen ''30 Kuş'' kısa filmi galası Esenler'deki Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Fatih Camii İmam Hatibi Hafız Bünyamin Topçuoğlu'nun sesinden Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ''30 Kuş'' filmi galasına AK Parti milletvekilleri, Esenler Belediye Başkanı, 30 Kuş filminin yönetmeni, Ömer Halisdemir'i canlandıran oyuncu Turgay Atalay ve kısa filme adını veren 30 Kuş şiirinin şairi Dursun Ali Erzincanlı ile 15 Temmuz şehitleri yakınları katıldı.

BU, EVLADIN BABASINA SESLENİŞİ

Programda ilk konuşmayı yapan Şair Dursun Ali Erzincanlı, "Şiirin adını '30 Kuş' koyduk çünkü Allah Ömer Halisdemir'e kurşunları hissettirmedi. Ömer Halisdemir, o geceki şehitlerin komutanı oldu. Ben bir şiir değil evladın babasına seslenişini kaleme aldım" dedi.HEPİMİZ ÖMER HALİSDEMİR OLMAK İSTERİZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu 15 Temmuz’un tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, "Şehitlerimiz Peygamberimiz ile beraber. Biliyorum, bu salondaki her kardeşimiz Ömer Halisdemir olmak istiyor. Şehit olmak isteyenlerin karşısında kimse duramaz. 15 Temmuz, bu toprakların tarihini yeniden yazdırdı" diye konuştu.
 

MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI

Gecede AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Aşkın Bak ile Harun Karaca da 15 Temmuz gecesi hainlerin hesaplarının tutmadığını belirterek, Türk milletinin yazdığı destanla gurur duyduklarını söylediler.

ROL DEĞİL O'NUNLA BÜTÜN OLMAK

"30 Kuş" filminde kahraman şehit Ömer Halisdemir'i canlandıran Turgay Atalay ise Halisdemir'i canlandırmanın kendisi için Allah'ın bir lütfu olduğunu dile getirerek, "Bu bir rol değil, şehidimizi yaşamaya çalışmak ve onunla bir bütün olmak. O'nun seni görüyor olması ihtimali, insana umut veriyor" dedi.

GÖZYAŞLARIYLA İZLEDİLER

İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun yaptırdığı duanın ve protokol konuşmalarının ardından "30 Kuş" filmi seyredildi. 15 Temmuz gecesi Şehit Ömer Halisdemir’in yaşadıklarının anlatıldığı yaklaşık 6 dakikalık kısa filmi, salonu dolduran vatandaşlar ayakta  alkışladı ve "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları attılar. Filmi izlerken bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı. Yoğun istek üzerine film ikinci kez seyredildi. Gala sonunda filmin yapımından emeği geçenlere protokol tarafından plaket takdim edildi.

Önemli Not: '30 Kuş' isimli eserin telif hakları Şair Dursun Ali Erzincalı'ya aittir. 30 Kuş filmi orjinal yapımı Dursun Ali Erzincanlı Youtube kanalında yayınlanmaktadır. Bu vatana mâl olmuş ve vatan için hayatını feda etmiş bir kahramanın hayatının sitemizde yer alması bizlere gurur veriyor. Ancak filmi hazırlayan Sayın Dursun Ali Erzincanlı bizden talep ettiği takdirde film sitemizden kaldırılacaktır. İletişim için mail adresimiz: info@abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×