Bu haber kez okundu.

Özel Harekat rekor kırdı başvuru sonuçları bekleniyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Harekat Polisi olarak yetiştirilmek üzere 10 bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kurumdaki personel açığını karşılamak amacıyla açılan kontenjana göre 9 bin erkek, bin kadın polis memuru alımı için başvurular 2-14 Kasım tarihleri arasında alındı.

Özel Harekat Polisi olmak isteyen adaylarda aranan şartlarda ise bazı değişikliklere gidilerek bu şartlara uyan herkesin başvuru yapmasının önü açıldı. İlk defa Lise ve dengi okullardan mezun adayların da başvuru yapabildiği Özel Harekat'ta ayrıca KPSS ve askerlik şartı da aranmadı. Geçtiğimiz yıllarda çok az başvurunun yapıldığı akademiye bu yıl beklenenden fazla kişi başvuruda bulundu.

EGM, başvuru süresi dahilinde, tam 285 bin kişinin Polis Özel Harekatçı olmak için müracaat ettiğini açıkladı. Emniyet'ten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların gösterdiği ilgiye teşekkür edilirken, Türk halkının teşkilatın yanında olmasından duyulan memnuniyette ifade edildi. EGM'den 'MİLLETİMİZE TEŞEKKÜR' başlığıyla yapılan açıklama şöyle;

"15 Temmuz gecesi, FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimine karşı hiç düşünmeden sokaklara dökülerek milli iradeyle seçilmiş meşru otoritenin emrinde görev yapan güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına var gücüyle demokrasi mücadelesi veren Türk Milleti gücünü bir kez daha tüm dünyaya göstermişti. Son olarak terörle mücadele başta olmak üzere vatanımızı her türlü tehlikeden korumaya kendini adamış kahraman Özel Harekat Polislerimizin arasına yeni katılacak olan 10.000 kişiden biri olmak için, 02/11/2016 tarihinde başlayan başvuruya 285 binlik rekor müracaatta bulunan vatandaşlarımız Teşkilatımızın yanında olduğunu bir kez daha hissettirmiştir.​ Bu yoğun ilgiyle bizlerin moral ve motivasyonunu artırarak cesaretlendiren yüce milletimizin fedakar evlatlarına şükranlarımızı sunarız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Herkesin merakla beklediği Polis Özel Harekat (PÖH) başvuru sonuçları hakkında henüz Polis Akademisi Başkanlığı'ndan bir açıklama yapılmadı. Fakat önümüzdeki günlerde bununla ilgili resmi bir duyuru yapıldığında sizlere aktaracağız. PÖH sonuçlarında adayların yapılacak olan polislik mülakatlarına katılıp katılmayacağına dair bilgiler yer alacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×