Bu haber kez okundu.

Özel Kuvvetler bordo bereli alımı başvurusu rekor kırıyor

2016 Bordo bereli alımı başvuru kılavuzu Özel Kuvvetler başvuru sayfası üzerinden yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bu sene ilk defa dışarıdan personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bordo bereli olabilmek için harekete geçen adaylar Özel Kuvvetler başvuru formu aracılığıyla bu isteklerini bildirdiler. Bakanlık, muvazzaf subay ve astsubay alımı yapılacağını, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafının yer aldığı ''Geleceğin Subay ve Astsubaylarını Bekliyoruz'' başlığıyla yayımlanan afişle ilan etmişti.

Özel Kuvvetler'deki personel ihtiyacının karşılanması için Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkalığınca yapılan alımlar pek çok yönden ilkleri de beraberinde getirdi. MSB tarafından yapılan yeni düzenlemeler çerçevesinde bordo bereli personel alımı ilk kez bakanlık nezdinde yapılıyor. Öte yandan, komutanlığa dışarından subay ve astsubay temini bakımından da ilk olma özelliği taşıyor.

4 GÜNDE YAKLAŞIK 8 BİN BAŞVURU

Özel Kuvvetler'de görevlendirilecek kişiler daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nden seçiliyordu. Ancak bu yıl ilk defa dışarıdan alım yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda komutanlıkta 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay görevlendirilecek. Kasım ayının başında başlayan Özel Kuvvetler başvurusuna yoğun ilgi gösteriliyor. Alınan bilgiye göre Özel Kuvvetler'de istihdam edilmek isteyenler tarafından 4 günde 7 bin 929 başvuru yapıldı. Başvurulardan 2 bin 757'si subaylık, 5 bin 172'si ise astsubaylık mesleklerini seçti. Peki Bordo bereli başvurusu nasıl yapılır? Bordo bereli olmak için başvuru şartları nelerdir?

SUBAY BAŞVURU LİNKİ: http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Subay.aspx
ASTSUBAY BAŞVURU LİNKİ: http://www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Astsubay.aspx

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Özel Kuvvetler Komutanlığında subay olmak isteyenlerin en az lise mezunu ve KPSS'den en az 50 puan almış olmaları, Astsubaylık için başvuracak adayların ise en az ön lisans mezunu ve KPSS'den en az 50 puan alma şartını taşımaları gerekiyor. Bu ay sonuna kadar devam edecek olan Öze Kuvvetler başvuru şartlarına ilişkin detaylar ve adayların doldurması gereken form, Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden ulaşılabiliyor.

ADAYLARIN SEÇİM AŞAMALARI

Ön başvurusu kabul edilen adaylara seçim aşaması için çağrıda bulunulacak. Seçim aşaması faaliyetlerinde kayıt kabul, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik testi, kişilik değerlendirme testi ve Mülakar aşamaları yer alıyor. Bu faaliyetlere katılım için çağırılacak aday sayısı, belirlenen kontenjanın 20 katı olacak şekilde belirlenecek ve yapılması planlanan sınavlarda kontenjanın karşılanmaması durumunda ek çağrılar yapılacak. Ön başvurusu kabul edilenlerin isim listeleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı internet adresinde 9 Ocak 2017 tarihinden sonra ilan edilecek.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×