Öne Çıkanlar survivor 29 nisan ada konseyi feto 30 nisan 2017 survivor yeni bölüm fragmanı ada konseyinde en çok kimin adı yazıldı 689 KHK ile göreve iade edilen isim listesi tam liste

Özel Kuvvetler Subay ve Astsubay alımı başvuruları başladı

Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa dışarıdan personel alımı yapılacağı duyuruldu. Subay ve Astsubay alımı için başvurular 1-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Peki şartlar neler?

Özel Kuvvetler Subay ve Astsubay alımı başvuruları başladı
Özel Kuvvetlere personel alımı ilanı yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığınca, Özel Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki personel ihtiyacını gidermek amacıyla muvazzaf subay ve astsubay alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bakanlık tarafından ilk defa personel alımı yapılacak olan komutanlıkta görev almak isteyen adaylar bugünden itibaren ay sonuna kadar başvurularını yapabilecekler.

Öte yandan komutanlığa askeri personel alımları ilk kez dış kaynaktan yapılacak. Bu kapsamda Özel Hareket'a 200 muvazzaf subay ile 500 muvazzaf Astsubay alınacak. Peki Özel Harekat Komutanlığı başvuru şartları neler?

Muvazzaf subaylık başvurusu yapacak olan adayların en az lisans mezunu ve KPSS puan türünden en az 50 almış olmaları gerekiyor. Astsubaylık başvurusu için de en az ön lisans mezunu ve ilgili KPSS puan türünden yine en az 50 puan almış olma şartı aranmaktadır.

Özel Harekat Komutanlığı Subay ve Astsubay alımı başvurusu yapan adaylar, başvurularına ilişkin detayları Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesi www.msb.gov.tr 'den öğrenebilecekler.

''GELECEĞİN SUBAY VE ASTSUBAYLARINI BEKLİYORUZ''

Milli Savunma Bakanlığınca yapılacak alıma ilişkin bir de özel afiş tasarlandı. Afişte bordo bereli askerlerin teçhizatlı fotoğrafları kullanılırken, en dikkat çekici detay ise FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndaki üniformalı terörist general Semih Terzi'yi alnından vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı oldu. Şehit Halisdemir'in bordo bereli fotoğrafı, Özel Kuvvetler personel alım ilanında yer aldı.
 

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×