Özgecan Aslan'ın katili öldürüldü

Geçtiğimiz yıllarda Mersin'de üniversite öğrencisi olan Özgecan Aslan'ı vahşice katlederek Müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken yattıkları cezaevinde silahla vuruldu. Olay sonrası hastaneye kaldırılan Ahmet Suphi Altındöken'in öldüğü babasının ise ağır yaralandığı belirtiliyor.

Özgecan Aslan'ın katili öldürüldü
Türkiye'de büyük yankı uyandıran Özgecan Aslan cinayetinin katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken öldürüldü. Edinilen bilgiye göre, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ahmet Suphi Altındöken, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayla ilgili Adalet bakanlığı iki müfettiş görevlendirirken, Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; "Burada kimin, ne şekilde, nasıl ihmali, kusuru, hatası varsa mutlaka ortaya çıkarılacaktır." ifadelerini kullandı.

Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken, yaralı olarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ahmet Suphi Altındöken hastanede vefat ederken babasının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Yüksek korunağa sahip Adana F Tipi kapalı Cezaevi'nde bugün saat, 15.00 sıralarında gerçekleşen olayda, Ahmet Suphi Altındöken kalbine yakın bir noktaya isabet eden kurşun ile ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Ahmet Suphi Altındöken, hemen ameliyata alındı ancak kurtarılamadı. Karın boşluğu ve kalçasından iki kurşun ile yaralanan katil zanlısının babası Necmettin Altındöken'in ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Adana E Tipi Kapalı Cezaevi'nde gerçekleşen olayda kullanılan tabancanın 6.35 milimetre çapında olduğu öğrenildi. Saldırının nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×