Öne Çıkanlar survivor 30 nisan neler olacak adnan öztürk nereli biyografisi Adnan Öztürk Kimdir feto adnan öztürk ne iş yapıyor

Özgür Gündem Gazetesi'nin kapatılmasına karar verildi

Bölücü terör örgütü PKK gazetesi Özgür Gündem kapatıldı. İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla kapatılmasına karar verilen Özgür Gündem gazetesi PKK'nın yayın organı olarak biliniyordu. İşte Özgür Gündem kapatma kararı yazısı...

Özgür Gündem Gazetesi'nin kapatılmasına karar verildi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK'ya yönelik başlatılan mücadele tüm kararlılığı ile sürdürülüyor. Bu kapsamda bölücü terör örgütü PKK'nın gazetesi olarak bilinen Özgür Gündem'in kapatıldığı öğrenildi.

İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi, Özgür Gündem Gazetesi'ni 'PKK propagandası yapmak ve silahlı terör örgütü yayın organı gibi hareket etmek' gerekçesiyle kapatılmasına karar verdi.

ÖZGÜR GÜNDEM GAZETESİ KAPATMA KARARI

Özgür Gündem kapatma kararı yazısında şu ifadelere yer verildi:

"Özgür Gündem isimli gazetenin sürekli PKK terör örgütü propagandası yaptığı ve silahlı terör örgütünün yayın organı gibi hareket ettiği iddiası ile yetkilileri hakkında TCK'nın 302/1, 314/2, 220/1,2,8 3713 sayılı yasanın 7/2 maddeleri uyarınca soruşturmaya başlanıldığı anlaşılmış olmakla, anılan gazetenin TC Anayasasının 28. maddesinin son fıkrası uyarınca geçici olarak kapatılmasına karar verildi."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×